У шматку бурштину знайшли закам'янілого древнього світлячка

2 мин на прочтение21 Января 2021, 10:55

У зразках бурштину, який утворився в середині крейдяного періоду, приблизно 99 млн років тому, вони знайшли безліч комах, панцири яких зберегли первісний колір.

У шматку бурштину з півночі М'янми палеонтологи знайшли найдавнішого з відомих науці світлячка. Він жив близько 100 млн років тому. Статтю з описом знахідки опублікував науковий журнал Proceedings of the Royal Society

«У більшості світляків тіло м'яке та невелике, через що їх останки майже не зберігаються. Тому древній жук, знайдений всередині шматочка бурштину з півночі М'янми, — це надзвичайно цінна знахідка. У нього збереглася навіть та частина черевця, яка світилася», — розповів один з авторів статті, професор Інституту геології та палеонтології Китайської академії наук Ченьян Цай.

Шматки стародавнього бурштину, який сформувався десятки або навіть сотні мільйонів років тому, давно стали одними з найцікавіших знахідок для палеонтологів, кліматологів і геофізиків. Усередині них часто зберігаються не тільки бульбашки повітря, а й комахи, суцвіття квіткових рослин, пір'я птахів та динозаврів і навіть деякі тканини їх тіла.

Цай і його колеги зробили ще одну подібну знахідку на півночі М'янми. У зразках бурштину, який утворився всередині крейдяного періоду, приблизно 99 млн років тому, вони знайшли безліч комах, панцири яких зберегли первісний колір. Одна з них виявилася дуже схожою на світляка. У нижній частині його черевця палеонтологи навіть розгледіли характерне прозоре світло.

Знахідку назвали Cretophengodes azari — на честь ліванського палеонтолога Дані Азара, а також того, що пухнасті вуса та інші частини тіла цього жука дуже схожі на аналогічні органи у сучасних жуків із сімейства Phengodidae.

Нагадаємо, що рідкісні скам'янілості динозавра з кладкою яєць виявлені вченими у східній китайській провінції Цзянси, вік знахідки становить приблизно 70 млн років.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: