Вверх
Дать отзыв

Штам «мю» може вражати і перехворілих, і вакцинованих — ВООЗ

Новий штам коронавірусу, уперше ідентифікований у Колумбії, наразі підтверджений щонайменше в 39 країнах.

1 мин на прочтение02 Сентября 2021, 15:46
Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреїсус. Фото: Reuters Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреїсус. Фото: Reuters
Поделиться:

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреїсус. Фото: Reuters

За словами ВООЗ, новий штам коронавірусу під назвою «мю» має мутації, які потенційно можуть уникнути імунітету, викликаного попередньою інфекцією або вакцинацією проти COVID-19. Про це розповідає ділове видання CNBC.

Штам «мю», також відомий як B.1.621, було додано до списку ВООЗ «штамів, що становлять інтерес» 30 серпня, повідомляє міжнародна організація охорони здоров'я у своєму щотижневому епідеміологічному звіті про COVID, опублікованому пізно у вівторок.

Штам містить генетичні мутації, які вказують, що природний імунітет, нинішні вакцини або лікування моноклональними антитілами можуть не працювати так добре, як проти первинного вірусу, заявила ВООЗ.

«Попередні дані, представлені Робочій групі з еволюції вірусів, показують зниження здатності до нейтралізації реконвалесцентних та вакцинальних сироваток, подібних до тих, що спостерігаються у варіанті бета -тестування, але це потрібно підтвердити подальшими дослідженнями», — ідеться у звіті ВООЗ.

За даними ВООЗ новий штам «мю» був вперше ідентифікований у Колумбії, але відтоді був підтверджений щонайменше у 39 країнах. Хоча загальна поширеність цього штаму серед послідовних випадків знизилася і на цей момент становить менше 0,1 %, його поширеність у Колумбії та Еквадорі послідовно зростала, попереджає ВООЗ.

Також ми розповідали, що ВООЗ знову просить світових лідерів утриматися від бустерних доз вакцин проти COVID-19.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.