У лісах і національних парках країни починають з'являтися перші весняні квіти або ж первоцвіти, як їх ще називають. Це, зокрема, підсніжники, білоцвіти та крокуси. Світлинами барвистої весняної краси у соцмережах діляться користувачі. Тож саме час нагадати, що дотримання правил і вимог законодавства, які можна звести до лаконічного "не купуй, не зривай, не розповсюджуй" українцям обійдуться значно дешевше, бізнес на первоцвітах або ж безвідповідальне нищення.
Первоцвіти – це збірна назва ранньоквітучих весняних рослин. Загалом таких рослин є понад 40 видів. Зірвані або вирвані з цибулиною первоцвіти – це нищівна шкода природі: рослини втрачають можливість утворити насіння і дати нове покоління в майбутньому. А вирвані квіти з цибулиною взагалі призводять до їх повного знищення.
Які види ранньоквітучих перебувають під загрозою знищення через масовий збір навесні?
Державна екологічна інспекція України розпочала комплексні заходи для збереження рідкісних і зникаючих ранньоквітучих рослин.
Розроблено і затверджено План спільних заходів на 2025 рік. Він передбачає створення робочих груп і посилення державного контролю за збереженням рідкісних та червонокнижних видів рослин.
У Держекоінспекції наголосили, що за незаконне збирання, транспортування чи реалізацію цих рослин передбачені значні штрафи та адміністративна відповідальність:
У природоохоронних відомствах і організаціях закликали громадян відмовитися від купівлі первоцвітів та підтримати збереження природного біорізноманіття.
Більше новин читайте на GreenPost.