Лісові пожежі в Амазонії призвели до найвищих викидів вуглекислого газу за останні десятиліття

2 мин на прочтение01 Марта 2024, 11:16
Співробітники бразильського природоохоронного відомства пролітають над лісовою пожежею в регіоні Пантанал у листопаді 2023 року. Фото: Joédson Alves/Agencia Brazil/dpa

Викиди CO₂ вдвічі вищі, ніж рік тому.

Через лісові пожежі в регіоні Амазонії викиди вуглекислого газу в кількох південноамериканських країнах у лютому були вищими, ніж щонайменше за 21 рік. У Бразилії, Венесуелі та Болівії за цей період були зафіксовані найвищі показники викидів із моменту початку спостережень у 2003 році. Про це повідомляє Die Zeit із посиланням на Європейську службу моніторингу атмосфери «Коперник» (CAMS).

За даними CAMS, зокрема, регіон Амазонії переживає виняткову посуху з середини 2013 року через низьку кількість опадів і високі температури. Це призводить до збільшення кількості лісових пожеж у регіоні.

За даними Бразильського інституту космічних досліджень (Inpe), у лютому в регіоні Амазонії було зафіксовано понад 3200 пожеж. Це найвищий показник для цього місяця з моменту початку реєстрації даних у 1999 році, порівняно з трохи більше ніж 1 000 пожеж у тому ж місяці минулого року. Пік сезону лісових пожеж в регіоні Амазонії зазвичай припадає на вересень і жовтень.

За даними CAMS, у лютому викиди в Бразилії оцінювалися в 4,1 мегатонни вуглецю. У лютому 2023 року цей показник становив близько 1,1 мегатонни.

На північний штат Рорайма, який значною мірою вкритий тропічними лісами і межує з Венесуелою та Гайаною, припадає близько 2,3 мегатонн, або більше половини викидів. За даними CAMS, пожежі у Венесуелі викинули майже 5,2 мегатонни вуглецю за той самий період (3,3 мегатонни за той самий місяць минулого року), а в Болівії — 0,3 мегатонни (0,15 мегатонни за той самий місяць минулого року). Загалом у цих трьох країнах було викинуто 9,6 мегатонн CO₂ порівняно з трохи менше 4,5 мегатонн у лютому 2023 року.

Служба ЄС CAMS відстежує лісові пожежі та їхні викиди за допомогою супутникових спостережень за активними пожежами. Викиди вуглецю оцінюються на основі інтенсивності пожежі.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: