Кукурудза — найбільша із зернових і найдавніша хлібна рослина Землі. Офіційно батьківщиною кукурудзи вважається територія сучасної Мексики — коли у Мехіко під час археологічних розкопок на глибині 70 м знайшли шар скам'янілий пилок дикої кукурудзи, вік якого становив 60 000 років.
Наразі ж серед злаків кукурудза посідає перше місце за площею посадки — її вирощують на всіх континентах, окрім Антарктиди. Перше місце за об'ємом вирощеної кукурудзи у світі посідає США.
З кукурудзи виготовляють понад 500 продуктів — наприклад, крупу, борошно, пластівці, крохмаль, олію, снекову продукцію (пластівці, палички тощо).
У сучасному світі налічується приблизно тисячі сортів кукурудзи, деякі з них — суто декоративні.
Світова продовольча криза спонукає людство дедалі активніше вирощувати кукурудзу — тим паче, що ця культура містить практично всі поживні речовини, потрібні людському організму. Наприклад, кукурудза містить цукри, вітамін А і С, вітаміни групи В, вітамін К (він гарно впливає на серцево-судинну систему), вітамін Е (поліпшує стан волосся і шкіри), пектини (позитивно впливають на травлення), а також велику кількість калію та необхідні для організму людини амінокислоти.
Кукурудза від решти «колег» відрізняється тим, що її можна просто зварити без будь-якої попередньої обробки і вжити як готову страву. Щоправда, тут є багато тонкощів.
Також ми розповідали, чи можна немовлятам їсти йогурт: радять дієтологи.