Інсульт: перелік безоплатних послуг, які може отримати хворий

2 мин на прочтение12 Июня 2021, 18:00

Щороку в Україні трапляється приблизно 150 тис випадків інсультів.

Захворювання посідає друге місце серед основних причин смертності. Більшість людей, які перенесли інсульт, протягом усього життя відчувають його фізичні, психологічні та соціально-економічні наслідки. Близько третини всіх випадків інсультів виникає у віці до 60 років. І як пише НСЗУ, лише незначна частка з тих, хто переніс інсульт, повертається до повноцінного життя, продовжує працювати.

 Лікування, реабілітація та постійний догляд за пацієнтом з інсультом вимагають значних коштів. Це призводить до значних фінансових витрат пацієнта та його родини. Тому лікування інсульту є одним з пріоритетних напрямків в Програмі медичних гарантій і цього року.  

Медична допомога при гострому мозковому інсульті

 За пакетом “Медична допомога при гострому мозковому інсульті” з Національною службою здоров'я уклали договори понад 220 медичних закладів.

Тариф, який платитиме НСЗУ за лікування гострого мозкового інсульту, залежатиме від обсягу наданої допомоги. У разі проведення лікувальних ендоваскулярних втручань він становитиме 97 тис грн. Вартість лікування інсульту з використанням тромболітичної терапії - 54 тис грн.

За перший квартал цього року, у рамках Програми медичних гарантій, проліковано понад 26 тис 500 пацієнтів з інсультом.

Переліку безоплатних послуг для пацієнтів з інсультом

Серед переліку безоплатних послуг, для таких пацієнтів:

Процес взаємодії

При наданні допомоги при інсульті дуже важливо узгодити допомогу на кожному етапі.

Центр екстреної медичної допомоги отримає більше коштів, якщо бригада доставлятиме пацієнта до закладу, який має договір з НСЗУ на лікування цих захворювань. Таким чином можна запобігти втраті часу, який є критично важливим для пацієнтів з інсультом.

Доступні ліки

Цього року розширена програма реімбурсації «Доступні ліки». До неї включено ліки для профілактики інсульту та ліки для пацієнтів, що перенесли інсульт.

Ці препарати можна отримати за електронним рецептом сімейного лікаря в аптеці, яка бере участь у програмі реімбурсації, безоплатно або з незначною доплатою.

 

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: