Один із неочевидних, але поширених способів використання колишніх в'язниць — переобладнання їх у готелі. «Дзеркало» вирішило показати, як виглядають яскраві приклади готелів, відкритих у будинках колишніх місць ув'язнення.
Зараз це розкішний готель, але у своєму колишньому втіленні The Liberty був відомий як в'язниця на Чарльз-стріт, у стінах якої утримували найзапекліших злочинців Бостона. Серед колишніх в’язнів — колишній мер міста Джеймс Майкл Керлі, ув'язнений 1904 року за шахрайство, і борець за права чорношкірих Малкольм Ікс.
В'язницю було закрито у 1973 році після того, як ув'язнені висловили протест щодо нелюдських умов утримання. Після цього будівля була ретельно відреставрована. Балкони із залізними поручнями колись були переходами, пересуваючись яким, охоронці уважно стежили за ув'язненими, а в ресторані Clink можна пообідати поряд із тюремними камерами, що збереглися.
Колись будівля Het Arresthuis (у перекладі з нідерландської — «домашній арешт») використовувалася як слідчий ізолятор для дрібних злочинців, які чекали на суд, а тепер це шикарний бутік-готель. Початкові 100 із лишком камер були перетворені на 40 розкішних номерів, натомість оригінальні тюремні двері були збережені.
Декілька камер були об'єднані, щоби створити номери з теплими підлогами, кондиціонерами та тропічним душем. Колишні відпочинкові кімнати були переобладнані в стильні люкси з відкритими цегляними стелями. Гості можуть забронювати житлові приміщення директора в'язниці.
У 1853–2006 роках через Fængslet пройшли тисячі ув'язнених, але тепер колишня в'язниця перетворилася на багатофункціональний простір із музеєм, концертним майданчиком (на місці тюремного двору) та хостелом SleepIn FÆNGSLET, що займає старе лікарняне крило. Але про п'ятизіркову розкіш тут не йдеться. Навпаки, творці ретельно зберегли деталі оригінальної будівлі, такі як написи на стінах у камерах, оригінальні тюремні радіоприймачі та ґрати на вікнах.
Сьогоднішні добровільні «в'язні» можуть спати тут у двомісних камерах, обладнаних оригінальними тюремними ліжками, письмовими столами, стільцями та невеликими раковинами. У великих сімейних номерах є додаткове двоспальне ліжко, а наречені, які бажають чогось незвичайного, можуть забронювати люкс для наречених. Номери люкс просторіші за інші камери, а з їхніх вікон відкривається вигляд (зрозуміло, через заґратовані вікна) на тюремний двір.
Відвідування латвійської в'язниці Karosta може спричинити ностальгію у жителів колишніх республік СРСР. Це єдина відкрита для туристів гарнізонна в'язниця у Європі. Будівля з червоної цегли була побудована як лазарет, але протягом більшої частини XX століття використовувалася як сумнозвісне нацистське та радянське місце ув'язнення.
Туристи можуть забронювати тут так звану екстремальну ночівлю, яка передбачає життя в ролі ув'язненого з дев'ятої вечора до дев'ятої ранку. Увечері відвідувачів шикують у шеренгу та віддають різні розпорядження, перш ніж ті полягають спати на залізні ліжка. Всі гості підписують документ, у якому погоджуються, що у разі непослуху вони можуть бути відправлені на «виправні роботи» — як покарання передбачено фізичні вправи та прибирання вартового приміщення.
У будівлі хостелу Celica напрочуд багато барв і веселощів. З 1882 року протягом століття служило військовою в'язницею, а 1990-х роках було врятовано від зносу колективом художників Network for Metelkova.
Тепер це стильний готель із художньою тематикою, де скрізь виставлені картини, а у двох підвальних камерах, які колись були одиначками, розмістився невеликий музей.
Розкішний бутік-готель Malmaison Oxford розташований в Оксфордському замку, де 1870 по 1996 рік була місцева в'язниця. Номери здебільшого розміщені в камерах, розташованих у колишньому крилі A в'язниці, де збереглися важкі металеві двері та стелі.
Камери, кожна з яких була розрахована на трьох ув'язнених, поєднали, щоби створити номери-люкс. Завдяки товстим стінам вони виглядають напрочуд усамітненими та приватними і в них немає сторонніх шумів.
Готель Bodmin Jail Hotel відкрився у лютому 2021 року після значної реконструкції двох тюремних корпусів. Кожен номер — це три об'єднані камери. У готелі також (можливо) є кілька гостей, які мешкають тут безкоштовно, — у в'язниці за легендою живе дух Селіни Водж, засудженої до страти 1900 року за вбивство свого сина.
Життя ув'язнених у бодмінській в'язниці, побудованій у 1779 році під час правління короля Георга III, було досить похмурим. У камерах було холодно і вогко, а крізь крихітні заґратовані вікна потрапляло мало світла. За двохсотрічну історію тут стратили 60 в'язнів. Відвідувачі місцевого музею досі можуть побачити вікторіанську камеру для страти з ямою для повішення завглибшки 4 м.
Готель ALCATRAZ у німецькому місті Кайзерслаутен служив в'язницею з 1867 по 2002 рік. Тут є як сучасні номери люкс, так і автентичні колишні тюремні камери. Гості, які проживають в останніх, можуть дивитися на світ через залізні віконні ґрати й отримувати сніданок через віконця в оригінальних металевих дверях.
Номери тут переважно маленькі, але ліжка, зроблені колишніми ув'язненими, зручні. У кожній колишній камері є туалет і раковина, а також гості мають доступ до загальних душових блоків.
Більше новин читайте на GreenPost.