Вверх
Дать отзыв

Ендокринолог розповіла, як розпізнати симптоми захворювання щитоподібної залози

За словами фахівця люди не завжди можуть зрозуміти свій стан, адже в них на тлі психоемоційного збою порушується адекватність самооцінки

2 мин на прочтение25 Июня 2021, 23:50
Ендокринолог розповіла, як розпізнати симптоми захворювання щитоподібної залози Ендокринолог розповіла, як розпізнати симптоми захворювання щитоподібної залози
Поделиться:

Чому важливо знати стан щитоподібної залози?

Це ендокринний орган, що посідає центральне місце в регуляції інтенсивності обміну речовин в організмі. Тому збій у роботі щитоподібної залози може призвести до порушення діяльності практично всіх органів і систем організму. Через те, що функція ендокринних органів опосередковується через гормони, порушення роботи щитоподібної залози не пов'язане безпосередньо з анатомічною її локалізацією. 

Гормони — наше все

Порушення в роботі ендокринної системи здатні вибити з колії звичного життя і чоловіка, і жінку, незалежно від професії, способу життя та віку. Сьогодні є модна тенденція — шукати причину наших захворювань у невмінні управляти своїми бажаннями й емоціями.

І все ж, не завжди наше фізичне здоров'я залежить від почуттів, які ми відчуваємо. Іноді вони є саме наслідком захворювання. Порушення роботи ендокринної системи тому наочний приклад, ідеться у матеріалі zdorovia.com.ua

Специфічні симптоми

За словами ендокринолога Яни Соловйової, визначити загрозу захворювання можна за деякими прихованим ознаками. Як правило, це симптоми, які можуть бути і за інших захворювань: слабкість, випадання волосся, загальмованість, набряклість. Тобто все, що можна списати на брак вітамінів, анемію, підвищений холестерин, емоційне вигорання. Але ендокринолог зазначає, що в разі запущеного гіпотиреозу, у людини розтягнута, плавна мова. На це звертають увагу всі, але для неї самої все здається нормальним.

Яна Соколова вважає, що і анемія, і випадання волосся, і сухість шкіри, і лінощі, а особливо неконтрольоване зростання ваги за дотримання дієти — можуть бути наслідком гіпотиреозу.

Звертаємо увагу на шию

Ендокринолог вважає, що ще одним серйозним приводом звернутися до лікаря є зовнішні зміни в області шиї, характерні для деяких захворювань щитоподібної залози. Асиметрію шиї ви можете виявити неозброєним оком: залоза від нестачі йоду в організмі може збільшитися, від чого шия округлятиметься або в області кадика з'явиться помітне мішкоподібне випинання.
В разі запальних захворювань, таких як тиреоїдит, шкіра над патологічним вогнищем може почервоніти, а хворий буде скаржитися на біль, печіння або свербіж у цій ділянці тіла.

Нагадаємо, є топ-5 продуктів, які очистять печінку від токсинів.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.