Екстремальна спека та вагітність: поради для майбутніх мам

4 мин на прочтение02 Июля 2021, 17:24

Для багатьох екстремальна літня спека може бути небезпечною, зокрема, для вагітних жінок.

Цьогорічне літо просто таки долає всі температурні рекорди. У більшості випадків люди важко переносять високі температури, особливого догляду потребують гіпертоніки, люди з хворобами серця та хронічними захворюваннями, старше покоління та вагітні. 

Центр громадського здоров'я  підготував декілька порад про одяг, харчування та фізичні активності для вагітних жінок у літній період. 

Як краще одягатися у спеку

1. Не перебувайте на сонці у спекотні години з 11 до 16, коли сонце  найспекотніше. Обмежте поїздки та покупки, коли температура повітря є найвищою. Плануйте прогулянки на свіжому повітрі у прохолодну погоду. Гуляйте, коли сонце не таке активне. 

2. Захищайтеся від прямих сонячних променів: носіть одяг, що прикриває відкриті ділянки тіла. Вдягайте кофти з довгими рукавами з легких тканин, вільні та зручні штани, довгі сукні та спідниці. 

3. Одяг має бути  виготовленим із натуральних тканин (бавовна, льон тощо), що можуть поглинати піт. Не носіть одяг із синтетичних матеріалів. 

4. Не забувайте про безпеку очей. Одягайте окуляри, що захищають від UVA- та  UVB-випромінювань, а також капелюх із широкими крисами. Важливо, щоб ваш головний убір затіняв обличчя, шию та вуха.

5. Використовуйте сонцезахисний засіб з не менш як 30+ SPF. Наносьте засіб кожні дві години, особливо, якщо перебували у воді. Якщо у вас чутлива шкіра, варто порадитись із лікарем щодо найліпшого засобу.

6. Бережіть ноги. Відкриті босоніжки мають гарний вигляд, але залишають тил стопи вразливим до сонячних променів. Використовуйте сонцезахисний засіб, щоб захистити його від опіків.

7. Беріть із собою пляшку з розпилювачем, наповнену прохолодною водою, щоб за необхідності охолодити обличчя та тіло.

Поради щодо харчування

Поради щодо фізичної активності 

1. Уникайте фізичних вправ у спекотну погоду. Це може підвищити температуру тіла. Ви зможете повернутися до звичного режиму вправ, коли температура навколишнього середовища знизиться.

2. Плавання — це чудовий спосіб бути фізично активними під час вагітності. Воно може допомогти зменшити набряки гомілок і щиколоток.

3. Вентилятор і кондиціонер — швидкі й ефективні способи охолодження. Проте пам’ятайте: під час вагітності необхідно більше часу, ніж зазвичай, щоб ваш організм адаптувався до будь-яких змін температури. Намагайтеся поступово зменшувати температуру та дайте собі час на адаптацію до нового температурного середовища.

4. Подумайте про теплий душ або ванну, щоб полегшити наслідки спеки. Холодний душ може здатися привабливим, але насправді — посилить відчуття спеки, оскільки тіло генерує тепло, щоб компенсувати раптове охолодження.

5. Закрийте жалюзі на вікнах, щоб зробити тінь у приміщенні та знизити температуру. 

6. Намотайте прохолодну мокру бандану або шарф на шию. Це охолодить основні артерії на шиї.

7. Попросіть допомоги, якщо ви занадто втомилися виконувати домашню роботу. Давайте ногам відпочити у піднятому положенні за кожної можливості. 

8. Для швидкого охолодження, покладіть зап'ястя під потік холодної води з крана. Також можете обтерти чи обмити холодною водою обличчя або задню частину шиї.

Пам’ятайте прості правила, що здатні  зменшити ризики від несприятливих наслідків, що можуть виникнути під час спеки у період вагітності.

До слова, науковці навчилися лікувати рак за допомогою власної мікрофлори пацієнта.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: