Американці створили датчик, який вживлюється під шкіру та діагностує COVID

1 мин на прочтение07 Мая 2021, 10:33
Pixabay

Спочатку датчик планують використовувати для контролю за здоров'ям солдатів у зонах бойових дій, але потім корисний девайс, ймовірно, зроблять доступним і для цивільних.

Приватна компанія Profusa на замовлення Пентагону створила  датчик для швидкої діагностики ковіду. Це «пристрій» без електронних елементів, розміром із рисове зерно. Він цілком складається з гідрогелю — матеріалу, схожого на той, з якого виробляють контактні лінзи та імплантується під шкіру за допомогою ін'єкції. Про це ідеться у  livejournal.com.

«У гідрогель ще додали світловипромінювальні молекули, які реагують на вміст кисню, глюкози та інших речовин в організмі. Різка зміна цих показників, як правило, пов'язана з вірусним захворюванням — не обов'язково ковідом, але в нинішніх умовах це один з найбільш ймовірних варіантів», — зазначається в матеріалі.

Сигнали від датчика надходять у пристрій, що зчитує та прикріплюється на шкіру зверху. Якщо щось не у порядку, він може через bluetooth відправити на телефон користувача (або лікаря) повідомлення з рекомендацією терміново зробити необхідні аналізи. Таким чином, із новим датчиком виявити хворобу можна вже за перших симптомів.

Спочатку датчик планують використовувати для контролю за здоров'ям солдатів у зонах бойових дій, але потім корисний винахід, ймовірно, зроблять доступним і для цивільних. Profusa сподівається отримати схвалення від Міністерства охорони здоров'я США вже до початку наступного року.

Нагадаємо, Зеленський зажадав від уряду до Дня Незалежності вакцинувати більшість українців від COVID-19. 

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: