Американське товариство нейронаук визнало київську школярку найкращим знавцем мозку у світі

3 мин на прочтение09 Ноября 2021, 20:18
Фото з сайту Інститут фізіології

Україну на конкурсі нейронаук представляли двоє учасників.

Вікторія Виджак, учениця 125 школи м. Києва стала кращим мозкознавцем світу, виборовши перше місце у міжнародному змаганні школярів з нейронаук International Brain Bee, що відбулося в рамках віртуальної конференції Американського товариства нейронаук (Society for Neuroscience). Це найкращий результат України за 10 років участі в конкурсі, повідомляє Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця.

Повідомляється, що через пандемію змагання відбувалося онлайн, а в ньому взяли участь національні чемпіони як 2020, так і 2021 років. Україну представляли переможці національного Нейроконкурсу Остап Шийка (2020 рік, студент 2 курсу Івано-Франківського національного медичного університету) та Вікторія Виджак (2021 рік, учениця 11 класу школи № 125 м. Київ). Вони змагалися із кращими мозкознавцями з 31 країни.

Учасники відповідали на складні теоретичні питання, визначали структури на зображеннях препаратів мозку, встановлювали діагнози пацієнтів за відеозаписами та історією хвороб. Нарешті, фінальним етапом були відповіді на запитання перед журі з провідних науковців світу, де наші чемпіони дісталися до п’ятірки кращих.

У цьому складному марафоні Вікторія показала найкращий результат. А на додачу її відзначили спеціальним призом за найвищий результат в нейроанатомії та нейрогістології.

Кращими мозкознавцями серед чемпіонів 2020 року стали:

А серед чемпіонів 2021 року:

Крім власне змагання, для учасників була розроблена онлайн соціальна програма, завдяки чому однодумці з різних країн могли поспілкуватися між собою, попрацювали над командними проєктами, прослухали лекції відомих учених, а від колишніх випускників Brain Bee дізналися про можливі напрямки побудови кар’єри.

IBB 2021 був, мабуть, найвражаючою подією, в якій я коли-небудь брала участь. Організаторам вдалося провести конкурс на найвищому рівні, так що, попри онлайн-режим, учасники змогли не лише позмагатися, а й "побувати" на цікавих лекціях, інтерактивних демонстраціях та й просто поспілкуватися між собою у віртуальному просторі. На IBB панувала дружня та доброзичлива атмосфера.” - каже цьогорічна чемпіонка.

Остап зауважив: “Для мене цей конкурс був досить складний, бо мені треба було поєднати його з навчанням в університеті. Але, на мою думку, воно того було варте того. Оскільки я отримав незабутні враження та досвід спілкування з дуже розумними мозкознавцями. Я радий, що потрапив у фінал, бо це була дуже азартна та інтелектуальна гра. Особливо була цікава дискусія з професорами Оксфорда та Кембриджа.

Конкурс International Brain Bee заснований у США професором Університету Меріленда (США) Норбертом Мислінським. На його думку, переможці конкурсу в майбутньому зможуть знайти шляхи лікування більш ніж 1000 неврологічних та психічних розладів, від яких страждають люди. 

Проведення Нейроконкурсу сприятиме формуванню нової генерації вітчизняних учених в галузі нейронаук, чиї імена прославлять нашу батьківщину, переконаний координатор національного етапу Андрій Чернінський з Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України.

У 2022 році відбірковий тур Українського Нейроконкурсу буде організовано в березні, під час Всесвітнього тижня мозку. Організатори запрошують до участі старшокласників усіх регіонів України, а готуватися потрібно уже зараз, адже для успішного виступу потрібно знати не тільки нейробіологію, а й англійську мову, якою проводиться як національний, так і міжнародний етапи. 

Актуально

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: