Зуб може допомогти відновити зір

1 хв на прочитання27 Лютого 2023, 10:17

Оскільки використовується власна тканина пацієнта, ризик відторгнення практично відсутній.

Зуб може допомогти відновити зір, розповідає спеціалізований Телеграм-канал «Нотатки лікаря».

Існує така операція з пересадки «частини зуба в око» — остео-одонто-кератопротезування (ООКП), яка використовується для лікування пацієнтів з порушенням або повною втратою зору.

Цей метод був винайдений італійським лікарем-офтальмологом Бенедетто Стрампеллі в 1960-х роках і зараз використовується в деяких клініках світу. Проте пересадка можлива тільки для хворих із неушкодженою сітківкою ока та зоровим нервом.

На першій стадії операції з зуба, видаленого у пацієнта, вирізається тонка пластинка. У ній робиться отвір, в який вставляють штучну лінзу чи циліндр, потім конструкція імплантується під шкіру пацієнта (щоку) на термін від 2 до 4 місяців, аби дати змогу тканинам зрости навколо неї. Після цього проводиться імплантація комплексу в око пацієнта. Оскільки використовується власна тканина пацієнта, ризик відторгнення практично відсутній.

Сьогодні цей вид протезування в США використовують при відторгненні рогівки, сильному хімічному чи термічному опіку очей та інших важких захворюваннях. До речі, зуб необов'язково брати у самого пацієнта — підійде і матеріал, взятий у його близького родича.

Перша операція з ООКП була проведена в Італії в 1963 році, а в Україні — у 2009 році, в Інституті офтальмології ім. В.П. Філатова в Одесі. Відтоді в Україні такі операції проводяться в декількох офтальмологічних клініках.

Також ми розповідали про дистрофію сітківки: як підтримувати зір.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: