У ніч проти суботи, 14 грудня, шанувальники космічних видовищ зможуть спостерігати в небі за піком метеорного потоку Гемініди. Про це повідомляє Space.com.
Метеорити Гемініди активні з 19 листопада по 24 грудня кожного року. Цього року пік метеорного дощу Гемініди - у ніч проти 14 грудня - збігатиметься з приблизно 90% освітленням Місяця, що зростає.
Спостерігати за космічним явищем українці зможуть о 2-ій годині ночі. А повний Місяць з’явиться вже 15 грудня.
Цьогоріч у пік потоку Гемініди на нічному небі можна буде побачити до 150 «падаючих» зірок за годину, прогнозують вчені.
На відміну від більшості метеорних потоків, які люди бачать на Землі, Гемініди є продуктом астероїда, а не комети. Цей потік породжує яскраві метеори, пов’язані з астероїдом Фаетон - дивним блакитним космічним каменем, який «поводиться як комета».
Навколоземний астероїд Фаетон, завширшки приблизно 5 км, підлітає до Сонця ближче, ніж усі інші астроїди, які мають імена, а не цифрові позначення. Коли космічний камінь наближається на максимально близьку відстань до нашої зірки, то в нього з'являється хвіст, такий самий, як у комет.
Гемініди вважаються одним із найкращих метеорних потоків щороку, тому що її окремі метеори яскраві та пролітають дуже швидко.
Більше новин читайте на GreenPost.