Догори
Дати відгук

Знизити кров’яний тиск без ліків допоможуть лише три прості способи

Найбільш ефективні засоби були описані в Британському медичному журналі.

1 хв на прочитання09 Червня 2023, 19:30
Поділитись:

Багато хронічних захворювань протікають” тихо”, поступово порушуючи роботу всіх систем організму. Частина цього порочного кола-високий артеріальний тиск. Стан зазвичай не має ніяких симптомів, але підвищує ризик розвитку серцево-судинних хвороб. На щастя, позбутися від нього досить просто, головне – змінити спосіб життя.

Найбільш ефективні засоби були описані в Британському медичному журналі (BMJ). Згідно зі статтею, в першу чергу варто звернути увагу на Dash-дієту. Вона включає в себе:

* багато свіжих фруктів і овочів;
* цільнозернові продукти (такі як коричневий рис і хліб з непросіяного борошна) замість білого рису і білого хліба;
* велика кількість риби, птиці та горіхів замість червоного м’яса;
* мало солі;
* мало насичених жирів (масло, м’ясо, сир і вершки);
* мало випічки і солодких напоїв.

“Лікар також може порекомендувати збільшити споживання продуктів, багатих калієм”, – йдеться в статті. Справа в тому, що чим більше калію надходить в організм, тим більше натрію (солі) виводиться. Натрій підвищує кров’яний тиск, змушуючи клітини утримувати воду. В результаті ця додаткова вода збільшує обсяг крові, через що серце починає працювати важче, намагаючись проштовхнути більше рідини по кровоносних судинах. Більш того, калій допомагає зняти напругу в стінках вен і артерій, що також зменшує кров’яний тиск.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я