Міністерство охорони здоров'я змінило перелік симптомів, із якими інфікованого COVID-19 можуть доставляти до лікарні. Про це 3 листопада на брифінгу повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як.
“Госпіталізація показана пацієнтам з перебігом захворювання середньої важкості, які мають тяжку супутню патологію в стадії декомпенсації”, - сказала Садов’як.
Відтепер до лікарень і шпиталів потраплять хворі, у яких частота дихання менше 10 за хвилину або більше 30-ти, частка насиченого киснем гемоглобіну менше або дорівнює 92 відсотка й спостерігається порушення свідомості.
Це означає, що у профільному міністерстві значно скоротили категорію пацієнтів, які можуть розраховувати на медичну допомогу в стаціонарі.
Раніше госпіталізації підлягали пацієнти з тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем, з тяжким перебігом артеріальної гіпертензії, з декомпенсованим цукровим діабетом, з імуносупресивними станами, з нирковою недостатністю, з онкологічними захворюваннями,з тяжкими алергіями, з аутоімунними захворюваннями.
Опосередковано це може свідчити про те, що у МОЗ бояться не впоратися із напливом нових інфікованих коронавірусом. Днями міністр охорони здоров'я Максим Степанов попередив про те, що до кінця року Україна може опинитися в ситуації, коли медики в лікарнях будуть сортувати пацієнтів із коронавірусом і якась частка хворих зовсім не отримає медичної допомоги.
Як ми писали раніше, у МОЗ знають про практику розгортання мобільних моргів для померлих від коронавірусу, але не планують запроваджувати цю новацію в Україні.