Пасажирам, які нервують під час польотів, варто готуватися до нових викликів: сильна турбулентність може стати ще більш поширеним та інтенсивним явищем через зміну клімату. До такого висновку дійшли вчені з Технологічного університету Сіднея, які виявили прямий зв'язок між глобальним потеплінням та небезпечними поривами вітру.
Професор Ленс М. Леслі та Мілтон Спір у своєму дослідженні, опублікованому в The Conversation, зосередилися на вивченні так званих "низхідних проривів" або "мікросплесків" – потужних, раптових поривів вітру, спрямованих до землі. Такі явища можуть спричинити хаос під час зльоту та посадки, змушуючи літаки небезпечно та неконтрольовано набирати або втрачати висоту.
Використовуючи методи машинного навчання для аналізу даних, дослідники встановили, що "ключовими інгредієнтами" для формування цих небезпечних поривів вітру є тепло та волога. Оскільки глобальне потепління призводить до підвищення як температури, так і рівня вологості в атмосфері, вчені прогнозують почастішання та посилення мікросплесків у майбутньому.
«Наше дослідження є одним з перших, яке детально описує підвищений кліматичний ризик для авіакомпаній від грозових мікросплесків, особливо під час зльоту та посадки», – пояснюють автори.
Ґрунтуючись на своїх висновках, науковці закликають авіакомпанії та органи з безпеки польотів бути «більш пильними під час зльоту та посадки в умовах потепління світу» та готуватися до більш потужних проявів турбулентності.
Більше новин читайте на GreenPost.