Велика Британія прийняла сотні тисяч українців, які втекли від російських бомб і ракет. Але від війни страждають не лише люди. Голод, холод, контузія, життя у квартирі чи тісній клітці — все це позаду. Дикі звірі, які опинилися без нагляду у зоні бойових дій в Україні, обживаються у новому притулку в англійському Кенті. Про це розповідає Euronews.
Африканські левиці Амані, Ліра, Ванда та лев Рорі тепер у безпеці. Дикі тварини, виснажені голодом, холодом, які більше не могли отримувати належного догляду і найчастіше утримувалися в тісних приміщеннях, здобули новий дім в Англії.
Із зони бойових дій в Україні їх спочатку вивезли до зоопарків і тимчасових притулків у Бельгії. Цього тижня вони приєдналися до левиці Юни, евакуйованої в серпні, у новому центрі, який офіційно відкрився у Кенті у вівторок.
Колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині український посол у Великій Британії Валерій Залужний відвідав центр та опублікував у своїх соцмережах фото великих кішок, для яких було створено озеленені вольєри, наближені до природного середовища.
«Благородну роботу провели волонтери, ветеринари та вся команда The Big Cat Sanctuary, яка створила для українських звірів новий дім», — написав він.
Левів знайшли кинутих напризволяще поблизу лінії фронту. За словами Кемерона Вітнелла, керуючого директора The Big Cat Sanctuary («Притулку великих кішок») в Ешфорді, приблизно за 80 км на південний схід від Лондона, всі вони — жертви незаконної торгівлі дикими тваринами.
«Ніхто з них не був узятий із зоопарків», — каже посадовець.
Юна утримувалася в маленькій цегляній клітці й отримала контузію після того, як поряд із нею впали уламки ракети. Ванда, яка утримувалась у квартирі, недоїдала і була заражена паразитами. З Рорі погано поводилися до приватного звіринця, а Амані та Ліра, на думку співробітників заповідника, були вирощені для туристичних фотографій.
Першим на допомогу левам прийшов центр порятунку диких тварин, яким керує українська зоозахисниця Наталія Попова.
Леви, тигри, леопарди, вовки, олені, мавпи й інші тварини пройшли через її притулок — переобладнану стайню під Києвом.
Сотні тварин були відправлені за кордон для лікування та відновлення. Кемерон Вітнелл відгукнувся на прохання прийняти п'ятьох левів у Британії, хоча їх не було куди поселити.
Кампанія зі збору коштів, розпочата у травні 2024 року, зібрала понад 500 000 фунтів стерлінгів (598 360 євро), щоб покрити витрати на транспортування, ветеринарне обслуговування та будівництво нового будинку для великих кішок.
[gallery id=451]
За словами співробітників, їхні нові підопічні добре пристосовуються до своїх вольєрів, розроблених з урахуванням індивідуальних потреб кожного лева.
Юну та Рорі, у яких проблеми з координацією, помістили у вольєри з «м'яким ландшафтом», де вони не можуть впасти з висоти, а сестри Амані та Ліра отримали дерева, по яких можна лазити. Грайлива Ванда має вольєр із невеликою водоймою.
«Нам ще багато потрібно зробити, але період адаптації проходить неймовірно добре», — каже куратор Брайоні Сміт, яка доглядає тварин.
Сміт і Вітнелл ще тільки знайомляться з чотирма новачками. Із серпня вони вже встигли потоваришувати з Юною, яка до евакуації з України ніколи не ходила по живій траві.
«Вона взагалі ледве могла ходити. У неї був шок від поранення та струс мозку. Її стан був настільки важким, що її збиралися приспати. Але нам вдалося втрутитись і вивезти левицю із зони бойових дій. Ми щасливі її успіхам. Тепер на неї приємно подивитися!» — говорить зоозахисник, годуючи Юну її улюбленими ласощами — сирими курячими ніжками.
Більше новин читайте на GreenPost.