Пієлонефрит - це запалення нирок, що спричинене бактеріальною інфекцією і швидко прогресує. У 70-80 % випадків патологію викликає кишкова паличка. Запалення нирки може виникнути як на тлі здорової сечостатевої системи, так і внаслідок супутніх захворювань, таких як сечокам'яна хвороба.
Сприяють появі пієлонефриту і загальне зниження імунітету, стрес та переохолодження. Захворювання небезпечне, може вивести з ладу не лише хвору нирку, а й всю сечовидільну систему, ідеться у повідомленні Першого медичного об'єднання Львова.
Є два ШЛЯХИ ІНФІКУВАННЯ:
Розрізняють дві форми клінічного перебігу пієлонефриту:
Гострий пієлонефрит має такі СИМПТОМИ:
Хронічний пієлонефрит має подібну, але не таку яскраву, симптоматику.
ЖІНКИ хворіють на пієлонефрит у 5-6 разів частіше за чоловіків. Це пов’язано з особливостями анатомії сечостатевої системи, зокрема, короткою та ширшою уретрою. Тому у жінок значно частіше, ніж у чоловіків, кишкові бактерії висхідним шляхом потрапляють до сечової системи. Також жінки частіше хворіють на цистит, який теж може переходити в пієлонефрит. У найбільшій зоні ризику - жінки активного репродуктивного віку. Це пов'язано з початком статевого життя, вагітностями та пологами. А ще - специфікою жіночою спідньої білизни. Носіння трусиків-стрингів також сприяє потраплянню кишковою інфекції до сечових шляхів.
ЧОЛОВІКИ ж навпаки мають високий ризик захворіти на пієлонефрит у літньому та старечому віці. Це пояснюється тим, що в них запалення нирок - це переважна вторинна хвороба, яку провокують недуги передміхурової залози, тобто простати.
ПРОФІЛАКТИКА пієлонефриту:
За наявності симптомів пієлонефриту - негайно зверніться до лікаря! Адже своєчасна надана медична допомога безпосередньо впливає на успішність лікування.
Більше новин читайте на GreenPost.