Засідання Кабміну 15 листопада: які рішення ухвалили міністри?

7 хв на прочитання4 години тому
ФОТО: ілюстративне

Подробиці повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Кабінет міністрів сьогодні провів засідання, під час якого розглянув низку питань. Які рішення ухвалили, повідомив представник Уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук.

Зокрема, внесено зміни до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою КМУ від 06.05.2000 N 770, з метою приведення його у відповідність до міжнародних договорів України та посилення державного контролю за обігом засобів і речовин у звʼязку з їх особливою небезпечністю для життя і здоровʼя людей. Доповнено новими позиціями наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів такі списки: особливо небезпечні психотропні речовини, обіг яких заборонено; наркотичні засоби та рослини, обіг яких обмежено; психотропні речовини, обіг яких обмежено; психотропні речовини, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються виключення деяких заходів контролю; прекурсори, обіг яких обмежено і стосовно яких встановлюються заходи контролю; прекурсори, стосовно яких встановлюються заходи контролю.

Внесено зміни до Порядку функціонування госпітальних округів і госпітальних кластерів та встановлення їх меж з метою встановлення особливостей організації функціонування спроможної мережі госпітального округу в м. Київ. У складі спроможної мережі м. Києва визначено: надкластерні заклади охорони здоровʼя, кластерні заклади охорони здоровʼя, надавачів медичних послуг, які надають первинну медичну допомогу, центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф із пунктами постійного базування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги. Передбачено, що надкластерними закладами охорони здоровʼя у м.Києві відповідно до потреб населення у медичному обслуговуванні визначаються: багатопрофільні лікарняні заклади для дорослих; багатопрофільні лікарняні заклади для дітей; заклади охорони здоровʼя, які виконують функцію головного центру з організації і надання медичної і реабілітаційної допомоги за відповідними напрямами (онкологічний, психіатричний, фтизіопульмонологічний, перинатальний). Кластерними закладами охорони здоровʼя у м. Києві визначаються багатопрофільні лікарняні заклади для дорослих тощо.

Внесено зміни до переліку лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що закуповуються за кошти державного бюджету для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я. Доповнено підрозділ «Закупівля обладнання для закладів охорони здоровʼя, зокрема для кластерних та надкластерних» розділу «Закупівля обладнання для закладів охорони здоровʼя, зокрема для кластерних та надкластерних, закладів охорони здоровʼя МОЗ та Державного управління справами, а також для оснащення лабораторій Держлікслужби, закупівля товарів в рамках реалізації проекту щодо створення лабораторій синтезу радіофармацевтичних лікарських засобів» новою позицією «Комп'ютерний томограф». 

Внесено зміни до постанов КМУ від 17.04.2008 № 366 «Про затвердження Порядку перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, на території України та оформлення необхідних документів» і від 06.04.2016 № 282 «Деякі питання ліцензування господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці І переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку». Передбачено, що перевезення у формі лікарських засобів наркотичних засобів та/або психотропних речовин у кількості, що не перевищує 200 кілограмів, може здійснюватися без залучення суб’єкта охорони державної форми власності. Питання охорони вантажу в дорозі вирішується керівником суб’єкта господарювання з урахуванням конкретних обставин. 

Затверджено, відповідно до ЗУ «Про насіння і садивний матеріал», ЗУ «Про охорону прав на сорти рослин» та з метою запровадження електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво», Порядок створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво». Передбачено, що складовими частинами електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво» є База даних сортів (яка складається із взаємоповʼязаних електронних реєстрів: Реєстру заявок, Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, Державного реєстру патентів на сорти рослин, а також Реєстру представників з питань інтелектуальної власності на сорти рослин), Державний реєстр субʼєктів насінництва та розсадництва, Реєстр аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів), Реєстр органів з оцінки відповідності, Реєстр сертифікатів на насіння та /або садивний матеріал. Визнано такими, що втратили чинність, постанови КМУ від 30.11.2016 № 881 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів)», від 30.11.2016 № 882 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру субʼєктів насінництва та розсадництва», від 07.12.2016 № 916 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру органів з оцінки відповідності», від 21.12.2016 № 979 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал», від 19.09.2018 № 755 «Про затвердження Порядку ведення реєстру патентів на сорти рослин», від 19.09.2018 № 757 «Про затвердження Порядку ведення реєстру заявок на сорти рослин», від 26.09.2018 № 774 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні». Внесено зміни до Порядку видачі, скасування, тимчасового зупинення дії свідоцтва аудитора із сертифікації (агронома-інспектора). 

Внесено зміни до Порядку ведення Державного реєстру спеціальних дозволів на користування надрами, Порядку ведення Державного реєстру артезіанських свердловин та Порядку ведення Державного реєстру нафтових та газових свердловин. Уточнено завдання функціонування зазначених реєстрів, розмежовано повноваження адміністратора та публічного реєстратора в частині первинного та подальшого наповнення реєстрів. Уточнено перелік заходів з ведення реєстрів; врегульовано порядок внесення змін до наявної у реєстрах інформації тощо.

 Погоджено зміну цільового призначення земельних ділянок державної власності загальною площею 781,0986 га, що перебувають у постійному користуванні державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» та розташовані на території Золотоніського району Черкаської області, з  категорії земель лісогосподарського призначення на категорію земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення з метою їх подальшої передачі у постійне користування національному природному парку «Нижньосульський» для збереження та використання національних природних парків.

 Схвалено Стратегію  розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року та затверджено операційний план заходів з її реалізації у 2025-2027 роках. Метою Стратегії є підготовка аграрного сектору до вступу України в ЄС, забезпечення сталого розвитку сільського господарства і сільських територій та створення сприятливих умов для досягнення стратегічних цілей щодо формування конкурентоспроможного, стійкого і диверсифікованого аграрного сектору (сільське господарство, харчова і переробна промисловість), що забезпечує довгострокову продовольчу безпеку, посилює захист навколишнього природного середовища, включаючи біорізноманіття, помʼякшення наслідків зміни клімату, зміцнення соціально-економічної структури сільських територій.

Схвалено проект Угоди (у формі обміну листами) між Урядом України та Організацією економічного співробітництва та розвитку щодо приєднання до Комітету з питань рибальства Організації економічного співробітництва та розвитку. Участь в роботі зазначеного Комітету, серед іншого, розширить можливості інформування міжнародної спільноти про український рибогосподарський сектор, стан впровадження реформ в галузі рибного господарства та успішні практики у цьому напрямі, вплив збройної агресії РФ на українське рибальство та аквакультуру.

Затверджено Державну цільову економічну програму енергетичної модернізації підприємств водопостачання та водовідведення, що перебувають у державній або комунальній власності, на період до 2030 року.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: