На Сході, звідки родом баклажани, їх вважають овочем довголіття. Попри цілющі властивості цей овоч ціниться східними жінками за властивість надавати омолоджуючий ефект, покращувати колір шкіри, розгладжувати зморшки і надавати шкірі пружності.
Як і інші овочі, баклажани не обділені вітамінами. Вони містять вітаміни групи В, які добре впливають на нервову систему і позбавляють від безсоння.
Кількості вітаміну С в одному баклажані достатньо для профілактики грипу та застуди. Також в баклажанах наявні такі макро та мікроелементи як калій, фосфор, залізо, кальцій, магній, мідь, марганець.
Слід зауважити, що в шкірці баклажанів міститься речовина, яку називають назунін. Цей елемент рослинного походження забезпечує захист нервових клітин і володіє сильними антиоксидантними властивостями, тому баклажан можна використовувати в якості профілактичного засобу від онкологічних захворювань.Пропонуємо вам до всього іншого додати ще й консервовані баклажани.
Крок 1. Баклажани ретельно помийте, обріжте хвистики та "попки". Плоди беріть невеликі чи середнього розміру.
Крок 2. У великій каструлі закип'ятіть 5 л води та опустіть туди баклажани. Проваріть близько 5-8 хвилин. Перевіряйте їх готовність вилкою або зубочисткою - баклажани повинні легко проколюватись, але не розвалюватися.
Крок 3. Часник очистіть, промийте, розріжте зубчики на 4 частини.
Крок 4. 3-літрову банку ретельно вимийте та простерилізуйте на водяній бані.
Крок 5. На дно банки покладіть часник, сіль, цукор та оцет.
Крок 6. Баклажани прямо з окропу укладайте в банку, заливайте окропом або закип'ятіть в чайнику і їм відразу заливайте. Після цього одразу закатайте кришкою.
Крок 7. Переверніть банку догори дном і трохи струсіть, щоб сіль та цукор повністю розчинилися.
Крок 8. Банки переверніть та укутайте ковдрою, старою курткою або пледом до ранку. Потім перенесіть у темне прохолодне місце. Смачного!