Догори
Дати відгук

Замість грошей — усна подяка: лікарі на батьківщині президента скаржаться, що їх «розвела» НСЗУ

Чому за допомогу, надану хворим на COVID-19, ніхто не заплатить.

3 хв на прочитання23 Червня 2021, 12:46
Лікар Лікар
Поділитись:

Телеграм-канал Скелеты в медицинском шкафу оприлюднив звернення лікарів КНП «Криворізька МЛ № 11» КМР, у якому лікарі стверджують, що НСЗУ «кинула» їх, не заплативши за роботу з хворими на COVID-19.

«Грудень 2020 року, січень, лютий 2021 р. «ковідні» виплатили в розмірі 150–180 %, березень — 300 %. Квітень і травень ні відсотка, мотивуючи тим, що ковідний пакет був підписаний тільки до 31 березня. Але! Квітень і травень ковідних хворих продовжували возити, госпіталізувати, на базі нашої лікарні були розгорнуті та задіяні 140 ковідних ліжок! А тепер нам кажуть, що пакет не був підписаний, грошей не буде. Це як? Ми практично жили в лікарні, особливо, квітень. А тепер нам кажуть, ви молодці! Спасибі вам! А сім'ям ми що скажемо? Грошей немає, але ви тримайтеся?» — ідеться у повідомленні.

На думку інфекціоніста, консультанта з управління змінами Вадима Арістова причиною виникнення цієї ситуації є відсутність у НСЗУ далекоглядної стратегії.

«Фактично вони працюють як служба скорочення витрат, а не служба здоров’я.

Ось зараз літо, спад захворюваності на ковід, і вони вирішили зекономити на готовності до ковіду. В НСЗУ був технічний дефолт у квітні-травні, через їх внутрішню неефективність контрактування було затримано виплати по лікарнях. Служба цим скористалась і почала заднім числом переглядати ковідну мережу, виключаючи значну кількість лікарень. Зекономити вирішили на інфекційних лікарнях і на невеликих. Звісно, це віроломство, бо медики надавали допомогу, ризикували життям, перепрацьовували. Навіть за бізнес-етикою за надані послуги потрібно розраховуватися, вже не кажучи про те, що це питання іміджу медреформи та держави в цілому», — сказав Вадим Арістов у коментарі для GreenPost.

Експерт нагадує, що ковід неодмінно повернеться — можливо, навіть не восени, а влітку, як ми бачимо на прикладі Індії.

Вадим Арістов прогнозує, що через дефолт НСЗУ лікарні надалі опиратимуться включенню в ковідну мережу.

«Лікарні розуміють, що їх зараз змусять надавати послуги, і це буде похапцем — «давайте швидше, потім усе порахуємо й оформимо» але бачимо, що не порахують і не оформлять.

Підлаштовуючись під умови, створені НСЗУ, лікарні будуть змушені економити, вдаватися до тактики «зняття вершків» — намагатимуться брати найлегших пацієнтів, а важчим відмовляти, пропонувати шукати інше місце, бо в них немає ліжок»,
— Вадим Арістов.

Також експерт прогнозує подальшу фрагментацію системи охорони здоров’я, коли «системи немає — кожна лікарня сама за себе».

«Сімейний лікар намагається відправити людину на госпіталізацію, а її ніхто не бере. Ось якась лікарня піддалась і взяла, але далі пацієнт стає важчим, його потрібно переводити туди, де є більш глибока експертиза та краща апаратура, і от знову його ніхто не бере... Саме через такі затримки за підсумками року, проведеними НАН України, у ковідних реанімаціях летальність становила 76 % — у 2–20 разів більше, ніж у світі. Це результуючий показник, який свідчить, що тривалий час у попередніх ланках були збої, були затримки, і пацієнти запізно опинилися в реанімації», — говорить експерт.

Раніше ми також писали, що підвищення зарплат медикам не буде.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.