Залежність українських аграріїв від імпортованої техніки сягає до 90% - науковець

1 хв на прочитання14 Квітня 2020, 17:45
pixabay

Зношеність техніки вітчизняних аграрних підприємств становить, за різними підрахунками, від 50 % до 80 %, що робить Україну дуже привабливим ринком для зарубіжних виробників сільгосптехніки

Посилення позицій зарубіжних країн на вітчизняному ринку техніки для сільського господарства несе в собі загрозу національній економіці. Адже, в останні роки залежність українських аграріїв від імпортованої техніки сягала від 80 до 90%.

Про це заявив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.

Захарчук переконаний, що критична імпортозалежність України у цій сфері сприяє значному відтоку валюти з країни, втраті позицій продукції вітчизняних машинобудівників на іноземних ринках, міграції кваліфікованої робочої сили за кордон та підриву економіки в цілому.

"У разі припинення імпорту техніки або його обмеження, вірогідність якого підтвердила практика боротьби з короновірусом COVID-19, зарубіжна техніка не зможе задовольнити потреби вітчизняного агросектору, що призведе до скорочення обсягів сільськогосподарського виробництва", -  вважає науковець.

За інформацією Захарчука, в Україну все впевненіше приходять країни – провідні виробники тракторів та іншої сільськогосподарської техніки: США, Китай, Велика Британія, а також країни Євросоюзу – Німеччина, Франція та Нідерланди. Також помітне місце у забезпеченості технікою займають Польща та Білорусь.

Найбільше сільськогосподарської техніки Україна ввозить з Німеччини. Обсяги поставок з цієї країни нової та вживаної техніки склали 2019 року 243,4 млн дол. США. Це забезпечило Німеччині частку у 31,6 % у вітчизняному імпорті агротехніки.

Нагадаємо, у бюджеті України закладено видатки на суму у 4 млрд грн за ключовими напрямами: тваринництво, фермерство, садівництво, компенсація вартості с/г техніки та компенсація відсотків кредитів.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: