Аргумент про провину Заходу в тому, що Путін ще при владі, має деякі підстави. Про це говорить відомий російський опозиційний блогер Дмитро Чернишев.
«Якби реакція Заходу на війну в Чечні була набагато жорсткішою, не було б війни з Грузією. Якби серйозні санкції почали діяти після нападу на Грузію, не було б анексії Криму. Якби за анексією Криму було б повне ембарго на торгівлю з Росією, не було б нападу 24 лютого. Але це все ж таки післязнання, яким ми всі розумні», — констатує він.
Також блогер нагадує, що важко встояти і перед сотнями мільярдів доларів, що їх Кремль вливав в економіку Заходу. Окрім того, не так багато знайдеться політиків, здатних встояти перед валізою з грошима. Таким чином Кремль купує безліч агентів впливу — від Герхарда Шредера до Віктора Орбана, говорить Чернишев.
«Але треба розуміти, що Заходу його помилки коштують шалених грошей. Це і різке збільшення оборонних бюджетів, і ухвалення мільйонів біженців, і продовольча інфляція. Країни НАТО поставили Україні військової техніки на 55 млрд доларів, але це копійки порівняно з тим, скільки коштувала лише енергетична війна. Країни ЄС вже виділили понад 650 млрд євро на підтримку населення та бізнесу, і рахунок швидко перевищить 1 трлн євро», — наголошує блогер.
Він нагадує, що промисловість Європи потерпає через високі ціни на газ: у Євросоюзі, третій економіці світу, вони на 23 % вищі, ніж у другій світовій економіці — Китаї, і на 53 % вищі, ніж у США. Промислове виробництво починають переносити до інших країн.
«Але Захід вміє робити правильні висновки зі своїх помилок. І дуже сильно помиляються ті, хто вважає європейців слабовільними та ні на що нездатними імпотентами. Байкам про захід сонця Європи вже сотня років. Підтримка України триватиме стільки, скільки треба. І після перемоги Україні допоможуть стати на ноги», — переконаний Чернишев.
Тимчасом ЄСПЛ зобов'язав Росію виплатити 130 млн євро Грузії за свої дії у серпні 2008 року.