Догори
Дати відгук

Загрожує 190 років позбавлення волі: анестезіолог у США вводив у крапельниці пацієнтам отруйну суміш

Це призвело до однієї смерті та численних серцевих ускладнень.

4 хв на прочитання15 Квітня 2024, 14:17
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Лікар-анестезіолог із Техасу визнаний винним у введенні в крапельниці отрути, від якої зупиняється серце. Злочини він чинив у медичному центрі, в якому працював, повідомляється на сайті Міністерства юстиції США.

За наявною інформацією, анестезіолога з Далласа було засуджено за введення небезпечних препаратів у крапельниці пацієнтів, що призвело до однієї смерті та численних серцевих ускладнень.

60-річному Рейнальдо Рів'єрі Ортісу-молодшому було пред'явлено звинувачення у фальсифікації крапельниць, які використовувалися в місцевому хірургічному центрі. Після восьми днів судового розгляду і семи годин обговорення присяжні визнали його винним за чотирма пунктами звинувачення у фальсифікації споживчих товарів, що призвело до тяжких тілесних ушкоджень, за одним пунктом звинувачення у фальсифікації споживчих товарів і за п'ятьма пунктами звинувачення у навмисній фальсифікації лікарських препаратів.

«Доктор Ортіс прикривався білим халатом цілителя, але замість того, щоб лікувати біль, він завдавав його. Він збирав бомби уповільненої дії, а потім сидів і чекав, коли ці медичні міни сповільненої дії вибухали одна за одною, і токсичні коктейлі потрапляли у вени пацієнтів, які часто були найбільш вразливими, лежачи непритомними на операційному столі. Ми бачили, як пацієнти давали свідчення. Їхній біль, їхній страх і їхня травма були відчутні в залі суду», — заявила прокурор Північного округу Техасу Лія Сімонтон.

Згідно з доказами, представленими на суді, в період з травня по серпень 2022 року численні пацієнти Surgicare North Dallas зазнали невідкладних серцевих станів під час рутинних медичних процедур, які виконували різні лікарі. Приблизно через місяць після того, як почалися незрозумілі невідкладні стани, анестезіолог, яка працювала в цьому закладі раніше, померла під час лікування від зневоднення за допомогою мішка для крапельниць. У серпні 2022 року лікарі центру хірургічної допомоги почали підозрювати, що причиною повторних кризів стали забруднені пакети для внутрішньовенних ін'єкцій після того, як 18-річну пацієнтку довелося терміново госпіталізувати у відділення інтенсивної терапії в критичному стані під час планової операції на носових пазухах.

Місцева лабораторія проаналізувала рідину з пакета, який використовувався під час операції підлітка, і виявила бупівакаїн (нервово-блокуючий засіб), адреналін (стимулятор) і лідокаїн (анестетик) — медикаментозний коктейль, який міг спричинити симптоми у хлопця, що включали дуже високий кров'яний тиск, серцеву дисфункцію і набряк легень. У лабораторії також виявили прокол у мішку.

Ортіс таємно вводив мішки з фізіологічним розчином з адреналіном, бупівакаїном та іншими препаратами, поміщав їх у контейнер для підігріву і чекав, коли вони будуть використані в операціях колег, знаючи, що їхні пацієнти можуть зазнати небезпечних ускладнень. На відеозаписі з камер спостереження, долученому до доказів, видно, як Ортіс неодноразово діставав пакети для внутрішньовенних ін'єкцій із контейнера для підігріву і замінював їх незабаром після цього, незадовго до того, як пакети були перенесені в операційні, де у пацієнтів виникли ускладнення. На відео також видно, як Ортіс змішує флакони з ліками і спостерігає за тим, як рятувальники вивозять постраждалих.

Докази, представлені на суді, показали, що на той час Ортісу загрожувало дисциплінарне покарання за медичну помилку, допущену під час однієї з його власних операцій, і що він потенційно міг втратити свою медичну ліцензію.

На суді лікарі свідчили про розгубленість, яку вони відчували, коли у їхніх пацієнтів раптово підскакував кров'яний тиск. Переглядаючи медичні записи, всі вони відзначили, що надзвичайні ситуації траплялися незабаром після того, як були повішені нові мішки для крапельниць. Пацієнти згадували, як несподівано прокидалися інтубованими у відділеннях інтенсивної терапії, куди їх доставила швидка медична допомога, з болем і страхом за своє життя.

Дата винесення вироку ще не призначена. Ортісу загрожує максимальне покарання у вигляді 190 років позбавлення волі.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
У Чернівцях запрацював квітковий годинник.
Фото: molbuk
У Чернівцях запрацював квітковий годинник (ФОТО)
1 хв на прочитання9 хвилин тому
ЕкоКомітет на своєму засіданні розглянув низку питань
ЕкоКомітет на своєму засіданні розглянув низку питань
2 хв на прочитання3 години тому
Зображення згенероване ШІ
Науковці з'ясували, чому в м'ясі чорнобильських вепрів досі є надлишок радіації, а інших тварин — ні
3 хв на прочитання4 години тому
Зображення згенероване ШІ
Найневибагливіші й морозостійкі: що слід знати про англійські троянди (ФОТО)
1 хв на прочитання4 години тому
В Україні зʼявиться лабораторія, яка моделюватиме виробництво круп
1 хв на прочитання5 годин тому
Гороскоп на 26 травня 2024 року - день, коли Юпітер у Близнюках принесе море подарунків
2 хв на прочитанняВчора
Мільйони людей стануть свідками рідкісного параду із шести планет: чи побачать його українці
2 хв на прочитанняВчора
Риби рекордсмени і “туристи”: 5 неочевидних фактів до Всесвітнього дня міграції риб
6 хв на прочитанняВчора