Австралійська пустеля стала ключем до розгадки секретів руйнівного атмосферного явища, пропущеного вченими наприкінці 2022 року. 11-кілометровий «шрам», виявлений на мапах Google Earth, виступив у ролі відправної точки щодо особливостей виникнення екстремальних торнадо F3. Як йдеться у матеріалі МЕТА.UA, чоловік, переглядаючи рівнини пустелі Налларбор, звернув увагу на візерунок, нехарактерний для цієї місцевості, що породило низку важливих відкриттів.
Довжина візерунка становила близько 11 км, а ширина — від 150 до 250 м. Об'єкт розташовувався за 90 км від поселення Форест і за 20 км від залізничного полотна.
Разом із командою колег Ліпар відвідав це місце, а також вивчив метеорологічні дані про погодні явища, зафіксовані на той час у цій галузі. В результаті було доведено, що наприкінці листопада 2022 року поряд з пустелею встановився холодний фронт із масивними опадами та інтенсивною хмарністю.
Ліпар заявив, що особливості сліду, у тому числі його циклічні візерунки, свідчать про наявність активних вихорів всмоктування. А при вивченні погодних явищ, що встановилися в цій галузі, можна говорити про потужне торнадо, що рухається в бік сходу. Вченому вдалося визначити, що торнадо під час руху обертався за годинниковою стрілкою із силою відповідної категорії F3. Швидше за все, швидкість вітру перевищувала позначку 200 км/год.
Вчені вважають це відкриття важливим, оскільки існує лише три задокументовані торнадо, які рухалися територією Налларбор. Можливо, стихійні явища формуються частіше і залишаються непоміченими через віддаленість району від житлових поселень. На думку фахівців, вивчення супутникових знімків є потужною підмогою для аналізу погодних аномалій.
Найкраще розуміння принципів формування та руху торнадо у віддалених регіонах розширить можливості вчених під час прогнозування катастроф. Це дозволить підвищити оперативність поширення попереджень, а також знизити ризик, пов'язаний із загибеллю людей, що супроводжує подібні аномалії.