Субота, 11 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Забруднене від пожеж повітря із зони відчуження потрапить до Києва, але загрози не становитиме

Повітряні маси пройдуть через Іванківський, Бородянський та Вишгородський райони Київської області та Київ

1 хв на прочитання10 Квітня 2020, 20:26 80
DRONARIUM UKRAINE
DRONARIUM UKRAINE
Поділитись:

Забруднене через пожежі у зоні відчуження Чорнобильської АЕС атмосферне повітря у п’ятницю, 10 квітня, потрапить до Києва, але прогнозована концентрація радіоактивного цезію-137 очікується нижче небезпечної для здоров’я і життя людини в сто і більше разів.

Про це йдеться на сайті Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.

У центрі говорять, що повітряні маси пройдуть через Іванківський, Бородянський та Вишгородський райони Київської області та Київ. При цьому прогнозована концентрація цезію-137 у приземному шарі повітря у столиці може становити декілька мілібекерелей на кубометр.

«Ці концентрації не становлять загрози життю та здоров’ю населення та є у 100 і більше разів нижчими за допустимий рівень, встановлений НРБУ-97, який дорівнює 800 мБк/м³», — підкреслили у центрі.

Прогноз розповсюдження потенційно забруднених повітряних мас на період з 03:00 10 квітня до 03:00 11 квітня 2020 року представлено нижче.

 

Як повідомляв GreenPost, пожежі у Зоні відчуження викликали побоювання, що через вітер підвищений радіаційний фон досягне Києва. Однак державні органи запевняють, що з радіацією у Києві все нормально.

Також відомо, що  Кабінет Міністрів підримав законопроєкт про посилення боротьби зі спалюванням рослинності, в якому крім підвищення штрафів пропонується розширити коло осіб, які можуть складати протоколи на порушників.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.