Догори
Дати відгук

Уряд підтримав підняття штрафів за підпалювання трави

Сьогодні на засіданні Кабінет міністрів України підтримав проєкт закону про внесення змін до Адміністративного кодексу України щодо посилення відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків

2 хв на прочитання08 Квітня 2020, 17:45
Поділитись:

Уряд підтримав розроблений Мін'юстом проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків».  

Як йдеться на Урядовому порталі, на сьогодні випалювання рослинності та її залишків залишається однією із найбільш актуальних екологічних проблем для довкілля та здоров’я людини.  Паління сухостоїв забруднює повітря, а розведені навмання багаття призводять до неконтрольованих масштабних пожеж і значних збитків.

Законопроект спрямований на посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності.   

Так, проектом Закону пропонується:

  • внести зміни до статті 77-1 КУпАП та збільшити розмір санкцій за самовільне випалювання рослинності або її залишків, а саме: від 50 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 120 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян:
  • за ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду передбачено накладення штрафу на громадян від100до 1000  тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 1000 і до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • надати право адміністративним комісіям при виконавчих органах міських, сільських, селищних рад розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені, у тому числі, статтею 77-1 КУпАП.
  • надати право посадовим особам, уповноваженим на те виконавчими комітетами  сільських, селищних, міських рад на повноваження щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності.

Відтак,  законопроект передадуть на розгляд відповідних комітетів та Верховної Ради України.   

Зазначимо, що заступниця Міністра енергетики та захисту довкілля України Ірина Ставчук раніше заявила, що пожежі, які вирують Україною протягом останніх тижнів, наштовхнули нардепів і урядовців на думку про те, що варто збільшити штрафи за спалювання сухої трави.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.