Із 10 грудня одноразові пластикові пакети в супермаркетах, аптеках і закладах харчування стали платними.
За подальше безкоштовне розповсюдження так званих «маєчок» підприємців битимуть гривнею. На перший раз власник супермаркету чи ресторану змушений буде заплатити до 17 000 гривень. Другий штраф — вже 34 000. Пильнувати за дотриманням закону має Держспоживслужба. Виняток становлять лише біорозкладні пакети.
Тож як наразі ходити в магазин і що брати із собою для закупів?
Торбинки
Екосумки багаторазового використання, їх можна прати, вони міцніші за пакет. А ще можуть бути дуже стильними, адже зараз можна обрати безліч варіантів екоторбинок.
Торбинки ідеально підходять для різного роду овочів, фруктів, круп, печива, цукерок і зелені.
Сітка-авоська
З авоськами теж можна ходити на шопінг. Вони екологічні, а ще вони симпатичні.
Для фруктів, овочів і розсипних продуктів. Торбинки-сітки легкі, як і поліетиленові пакети. Їх можна купити або пошити самому. Наприклад, із старого тюлю.
Ці пакети вже з’являються на прилавках магазинів, правда, найчастіше у відділах із випічкою. Паперові пакети хоча й одноразові, але вони екологічні — розкладаються без проблем і точно не залишають гір сміття.
Контейнери
Для м’ясних продуктів в екосвідомих є свої контейнери.
Скляні банки
Для деяких продуктів можна використати скляні банки, які залишилися, наприклад, від продуктів, які ви купували раніше. Таким чином можна купити квасолю, крупи, сухофрукти, солоні овочі тощо.
Аби спакувати всі товари можна використовувати авоську або торбу із тканини. Такі часто дають на різного роду тренінгах та семінарах. Окрім цього їх можна придбати як у магазинах з канцелярією, так і в сувенірних крамничках.
З такими торбинками ви навряд чи наберете зайвих продуктів, тож менше їх піде і в смітник. Наразі подібних покупців у супермаркетах, магазинах і ринках дуже мало. Касири подекуди дивуються, що навіть м’ясо запаковують у власну тару, а на торбинках уже з’явилися спеціальні місця для стікерів. Проте з часом це може змінитися і фраза «Пакет потрібен?» зникне із звичного набору фраз касирів.
Нагадаємо, що із січня 2022 року в Україні набирає чинності закон, який обмежуватиме використання пластикових пакетів.