01.03.2020
Протягом часу існування мораторію на продаж землі, з державної власності вивели три мільйони гектарів землі. Про це в інтерв'ю виданню Сьогодні розповів уповноважений президента з питань землі Роман Лещенко.
«Ще нещодавно ми мали понад 10 млн га державної землі. А за результатами інвентаризації виявилося, що у нас вже менше 7 млн га держземлі. Тобто за час дії мораторію більше 3 млн га були виведені з державної власності», - розповів він.
За словами чиновника, ринок землі насправді існує, однак він
є тіньовим і «схематозним».
«Зайдіть на будь-який сайт нерухомості, в розділі "продам-куплю пай" вибрати область, населений пункт, і ділки запропонують тисячу варіантів і схем… У нас бабуся з Вінницької області переписує землю за заповітом на чужу їй людину з Харківської області, яка в минулому працювала в прокуратурі, а сьогодні збирає заповіти по Вінницькій області», - розповідає Лещенко.
Чиновник стверджує, що в Україні близько 10-12 млн га землі перебувають в тіні. За документами, на цій землі нічого не вирощується, натомість насправді там активно ведуться господарські роботи.
Нагадаємо, в українському парламенті триває розгляд законопроєкту про ринок землі. Верховна Рада розглянула уже понад 1500 правок з 4000. Автори законопроєкту разом з Президентом вдають, що найбільш дискусійним є питання про допуск на ринок землі іноземців. Тому, згідно з цим законопроєктом, воно має вирішитися на всеукраїнському референдумі. При цьому, іноземні фермери в Україні вважають цю норму дискримінаційною.