Догори
Дати відгук

З'явилась британська дешева вакцина від COVID

Оксфордські дослідники розробили вакцину за 10 місяців

1 хв на прочитання23 Листопада 2020, 11:24
Поділитись:

Вакцина, розроблена Оксфордським університетом, зупиняє розвиток симптомів COVID у 70% людей. Повідомляє ВВС.

"Це одночасно і тріумф, і розчарування після того, як вакцини від Pfizer і Moderna показали 95% захисту. Однак оксфордська вакцина набагато дешевша, її легше зберігати та доставити в будь-який куточок світу, ніж дві інших. Таким чином, вона як і раніше буде відігравати значну роль в боротьбі з пандемією, якщо буде схвалена регулюючими органами", - йдеться в повідомленні.

Уряд Великобританії попередньо замовив 100 мільйонів доз цієї вакцини, чого достатньо для імунізації 50 мільйонів осіб.

Під час досліджень залучили понад 20 000 волонтерів – половина з Великобританії, решта в Бразилії. Було зареєстровано 30 випадків COVID у людей, які отримали дві дози вакцини, і 101 випадок у людей, які отримали фіктивну ін'єкцію. За словами дослідників, це говорить про 70% захисту.

Також зазначається, що ефективність зросла до 90% у групі добровольців, яким спочатку давали половину дози, а потім повну дозу. Але чому так сталося, поки незрозуміло.

Зараз у Великобританії готові до відправлення 4 мільйони доз. Однак спершу вакцину повинні схвалити регулюючі органи. Відзначається, що це станеться в найближчі тижні.

У Великобританії першими планують вакцинувати підопічних і персонал будинків літніх людей. За ними – медичних працівників, а також людей, які старші 85 років, і так далі за віковими групами.  

Нагадаємо, коли мільйони українців отримають безкоштовно якісну американську вакцину від COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost