Догори
Дати відгук

З українських вин знімуть акциз

1 хв на прочитання26 Жовтня 2020, 10:53
Поділитись:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства пропонує скасувати акцизний податок і акцизні марки для натуральних вин, йдеться в законопроєкті, опублікованому на сайті міністерства для обговорення. 

Реалізація законопроєкту дозволить виключити з підакцизних товарів натуральні вина без додавання спирту і не маркувати їх марками акцизного податку, а також використовувати малим виробництвам виноробної продукції у виробництві придбані плоди, ягоди, виноград, мед, йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

На думку авторів проєкту, абсурдним є той факт, що ставка акцизу для вин становить 0,01 гривню за літр, а акцизна марка коштує 0,19 гривень. Для порівняння, для товарів пивної продукції відсутня вимога нанесення акцизної марки.

Також наголошується, що в країнах ЄС натуральні виноградні вина не підлягають маркуванню акцизними марками, а самі вина відносять до групи харчових продуктів, а не до алкогольних напоїв.

До слова, депутати Верховної Ради зареєстрували законопроект № 4153 з пропозицією скасувати адміністративну відповідальність за виготовлення і зберігання самогону, а також самогонних апаратів.

Так, автори  пропонують виключити з Кодексу України про адміністративні правопорушення статті 176 і 177, які передбачають штрафи за виготовлення і зберігання самогону та апаратів для його виробництва, а також карають за покупку самогону. Згідно ст. 176, штраф становить від 51 до 170 грн.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.