Догори
Дати відгук

Депутати збираються дозволити українцям "самогонити"

1 хв на прочитання29 Вересня 2020, 15:21
Поділитись:

Депутати Верховної Ради зареєстрували законопроект № 4153 з пропозицією скасувати адміністративну відповідальність за виготовлення і зберігання самогону, а також самогонних апаратів.

Так, автори  пропонують виключити з Кодексу України про адміністративні правопорушення статті 176 і 177, які передбачають штрафи за виготовлення і зберігання самогону та апаратів для його виробництва, а також карають за покупку самогону. Згідно ст. 176, штраф становить від 51 до 170 грн.

«Зазначена стаття з'явилася в КУпАП ще в 1987 році під час" радянської боротьби з пияцтвом і алкоголізмом, викорінення самогоноваріння ". У 1990 році так званий "Сухий закон" офіційно скасували у зв'язку з повним провалом антиалкогольної кампанії. У свою чергу, заборона самогоноваріння залишилася. На сьогоднішній день, з цього питання не повинна встановлюватися відповідальність, якщо людина, виключно для власного вживання, виготовляє з продуктів своєї праці міцні алкогольні напої, то це його природне право, яке не може бути обмежене державою. Кожна людина має право користуватися плодами своєї праці для задоволення власних потреб », - йдеться в пояснювальній записці.

Виготовлення самогону порівняли з домашнім виробництвом вин, наливок і настоянок. Адміністративну відповідальність за самогоноваріння назвали дискримінацією, оскільки виготовлення вин та інших алкогольних напоїв для власного вживання не призводить до подібних штрафів.

До слова, в Україні наростили споживання горілки та лікеро-горілчаних виробів. З першого півріччя 2019 року по перше півріччя 2020 українці стали пити більше на 4,7%. Найбільше горілки споживають у Дніпроперовській області, а найменше – у Чернівецькій.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: Фото: NASA
Астронавти МКС вийшли у відкритий космос для встановлення сонячної батареї (ФОТО, ВІДЕО)
1 хв на прочитання41 хвилину тому
Всесвітній день жирафи: як можна відзначити (відео)
3 хв на прочитання2 години тому
Фото:
НикВести
У кримському «Артеку» – спалах COVID-19: окупанти кажуть про 12 хворих дітей
1 хв на прочитання2 години тому
Фото: НАТО
Кожна третя смерть на планені за останні 20 років пов’язана із змінами клімату
4 хв на прочитання3 години тому
Негода змила дороги до 10 сіл на Буковині (відео)
1 хв на прочитання4 години тому
Вакцинація не допомогла: в Ізраїлі знову вводять карантин та масковий режим
2 хв на прочитання5 годин тому
На непідконтрольній Україні території почався спалах пташиного грипу
1 хв на прочитання5 годин тому
День літнього сонцестояння 21 червня: астролог дає поради як запрограмувати удачу на рік (відео)
2 хв на прочитання6 годин тому