Догори
Дати відгук

З нового року запрацює закон про моніторинг викидів парникових газів: що він змінить

З'являться єдині вимоги до всіх по нормативам викидів парникових газів, а ДЕІ отримає право контролювати по ним звітність та звіряти її з реальною картиною.

2 хв на прочитання08 Грудня 2020, 12:18
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

З 1 січня 2021 року вступає в дію новий закон про моніторинг викидів, який дозволяє контролювати викиди небезпечних речовин в атмосферу Державній екологічній інспекції. Про це на особистій Facebook-сторінці повідомив голова ДЕІ Андрій Мальований.

Йдеться про закон номер 0875 "Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів" від 29 серпня 2019 року. Президент України підписав його у грудні минулого року, а почне свою дію Закон з 1 січня 2021 року. Його розробили та прийняли у відповідності до зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію, зокрема Директиви 2003/87/ЄС про створення системи торгівлі викидів парниковими газами.

"Сподіваюсь, що завдяки чітко врегульованій системі контролю в цій сфері Україні вдасться істотно знизити викиди СО2, метану, та інших газів, які є причиною зміни клімату та численних екологічних проблем", - прокоментував його Мальований.

Закон передбачає, що з 2021 року в Україні запрацює єдиний для всіх підприємств облік парникових газів. І першим кроком стане реєстрація установок, з яких здійснюються викиди парникових газів, у Державному реєстрі установок.

Також ДЕІ отримує право перевіряти звіти підприємств про викиди парникових газів. Екологічні інспектори протягом трьох місяців після подачі підприємством звітності про викиди, можуть навідатися з перевіркою, аби встановити, чи відповідає ця інформація дійсності.

Таким чином держава планує врегулювати ситуацію у правовому та організаційному полі з моніторингом викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря.

Як ми інформували своїх читачів раніше, Індія та Китай, незважаючи на коронавірусний карантин у 2020 році, не скоротили викиди потужних парникових газів у атмосферу. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.