Українці в ці дні часто знаходять пташенят - саме вилетіла з гнізд молодь "другої" хвилі. Деякі птахи у наших широтах встигають двічі відкласти яйця і виростити два покоління пташенят. Читачі питають, що робити, якщо довелося знайти молоду пташку?
"Знайшли оце маля на тротуарі по вул.Січ.Стрільців біля військової частини
Травмована лапка. Порадьте хто може виходити пташеня?", - цікавиться Світлана Процак.
"Сьогодні знайшли пташеня у парку Гірка Крістера. Забрали додому. Підкажіть як за ним доглядати? Ще не літає", - питає у іншому дописі Інга Малко.
На ці та подібні запитання відповідає орнітологиня Наталя Атамась.
"У більшості випадків пташеня, яке ви побачили чи знайшли у траві, просто чекає своїх батьків з кормом. Чекати батьків на землі, зачаївшись у траві - це нормальна біологічна звичка купи видів, від сов до дроздів. Якщо довкола нема жодної небезпеки - котів, собак, дітей, машин - не чіпайте та не "рятуйте" живу істоту", - говорить екологиня Наталя Атамась.
Екологи Вадим Яненко та Анатолій Статива переклали українською коротку інструкцію, що робити, коли ви знайшли пташеня (головна ілюстрація нашої новини - ред.). Будь-ласка, прочитайте її, обговоріть з дітьми, і дійте так, як там вказано.
"Якщо пташеня травмоване, постраждало від котів чи дітей, ось тут у пості є контакти фахівців у різних містах України, до яких можна звертатися за порадами про допомогу.
https://www.facebook.com/groups/bird.help.ukraine/permalink/1088848621324337/", - рекомендує Наталя Атамась.
Але чесно оцініть свої можливості, бо скоріше за все вигодовувати, рятувати та лікувати пташеня вам доведеться самотужки. Притулки для птахів переповнено, їхні хазяї працюють на волонтерських засадах, і часто абсолютно не взмозі взяти ще одне вороня чи ще одного серпокрильця. Ви зможете отримати поради, але якщо птаха не рідкісна, то готуйтеся до того, що саме вам доведеться взяти на себе відповідальність за тварину. Якщо ви до цього не готові, краще залишити його власній долі.
Якщо спеціаліст або приватний притулок погодився взяти на вигодовування чи довічне утримування птаха, майте на увазі, це коштує грошей, ваша грошова пожертва стане у нагоді.
"Одразу наголошую, що особисто я (і більшість моїх колег-орнітологів) не є спеціалістом з лікування та вигодовування птахів. Не кожен орнітолог розбирається в утримуванні птахів, це геть різні напрямки діяльності. Не пишіть мені і моїм колегам у особисті повідомлення, це не зарадить", - повідомляє орнітологиня.
Як ми вже повідомляли, КП «Плесо» проводить бетонування берега на острові Долобецький (частина столичного "Гідропарку"), який входить до регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови». Під час цих робіт важкою землерийною технікою наполовину знищена колонія берегових ластівок, які зараз годують пташенят.