Догори
Дати відгук

Європу штормить: повені у Франції, Німеччині та Великій Британії

Численні місця на півночі Франції вже були затоплені в листопаді після сильних дощів.

2 хв на прочитання05 Січня 2024, 01:21
Через два місяці північ Франції знову постраждала від повені. Фото: Pascal Rossignol/Reuters Через два місяці північ Франції знову постраждала від повені. Фото: Pascal Rossignol/Reuters
Поділитись:

Шторм «Хенк» спричинив повені на півдні Великої Британії. На півночі Франції понад 10 000 домогосподарств залишилися без світла. Частина території Німеччини також потерпає від повені. Про це повідомляє Die Zeit.

Через два місяці після сильної повені на півночі Франції регіон знову постраждав від паводків. Після сильних дощів служба інформації про повені Vigicrues підвищила рівень небезпеки на кількох річках у північній частині країни до помаранчевого. У департаменті Па-де-Кале з вівторка оголошено червоний рівень небезпеки. Численні місця на півночі Франції вже були затоплені в листопаді після сильних дощів. За словами Вігікрю, це «виняткова» повінь.

У департаменті Па-де-Кале повідомляють, що постраждали понад 50 муніципалітетів регіону. Близько 200 людей довелося вивезти в безпечне місце. За даними Червоного Хреста, лише в муніципалітеті Блендек близько 20 осіб провели ніч в аварійному житлі. За даними постачальника електроенергії Enedis, понад 10 000 домогосподарств у Па-де-Кале і сусідньому Північному департаменті залишилися без світла.

Шторм «Хенк» також спричинив повені у Великій Британії. У місті Йорк в центральній Англії річка вийшла з берегів після сильного дощу. За даними метеорологічної служби, швидкість вітру на острові Вайт біля узбережжя південної Англії досягала 150 км/год.

Британське інформаційне агентство ПA повідомило, що близько 10 000 домогосподарств залишилися без електрики. Було скасовано і затримано рух поїздів.

В англійському графстві Глостершир водій автомобіля загинув, коли на його машину впало дерево. За повідомленням ПА, в багатьох інших місцях було оголошено попередження про повені. Кілька доріг були затоплені. Кілька людей довелося евакуювати в безпечне місце поблизу Нортгемптона.

У Німеччині від повені особливо потерпають Нижня Саксонія, частина Північного Рейну-Вестфалії, південь Саксонії-Ангальт і північ Тюрінгії. Рівень води загрожує тут подальшим підйомом.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.