Догори
Дати відгук

Європейська медагенція визнала, що тромбози в людей стали наслідками щеплення вакциною AstraZeneca

Однак, що викликає таку реакцію, медики досі не знають й будуть з'ясовувати, як це відбувається

2 хв на прочитання06 Квітня 2021, 19:15
Фото REUTERS - Європейська медагенція визнала, що тромбози в людей стали наслідками щеплення Фото REUTERS - Європейська медагенція визнала, що тромбози в людей стали наслідками щеплення
Поділитись:

Представник Європейського медичного агентства (EMA) заявив про зв'язок між вакциною AstraZeneca і виникненням тромбів у окремих вакцинованих людей. Про це повідомляє "Il Messaggero".

"На мій погляд, зараз ми можемо це сказати, очевидний зв'язок з вакциною. Однак, що викликає таку реакцію, ми досі не знаємо. Ці церебральні тромбози з недостатністю тромбоцитів, мабуть, є основним фактором, що вимагає дослідження. У підсумку: в найближчі кілька годин ми скажемо, що зв'язок існує, але нам ще належить зрозуміти, як це відбувається", - сказав глава відділу вакцинації EMA Марко Кавалері.

За його словами, серед вакцинованих молодих людей більше випадків церебрального тромбозу з дефіцитом тромбоцитів, ніж очікували в ЕМА.

"Наш процес оцінки ще далекий від завершення. Річ у тім, що на цьому тижні ми почнемо давати деякі попередні визначення, але навряд чи у нас вийде вказати вікові обмеження, як це зробили різні країни. З тієї простої причини, що ми є регулюючим органом і повинні мати дуже точні дані про співвідношення ризику і користі", - сказав Кавалері.

Нагадаємо, жертвами тромбозів після вакцинації британською вакциною стало понад 40 людей у Європі. Використання вакцини призупинили у низці країн. Серед них — Данія, Норвегія, Італія, Австрія, Румунія, Болгарія, Німеччина, Франція, Іспанія, ПАР, Таїланд та інші, але у деяких країнах Європи поновили його використання наприкінці березня. У самій AstraZeneca заявили, що випадки тромбозу у щеплених від COVID-19 не пов'язані з вакцинацією. В ЄС також заявили, що не бачать зв'язку між щепленням вакциною AstraZeneca і випадками тромбозу.

Крім того, проплачені Україною ще 1,5 млн доз індійської вакцини МОЗ намагається вибити в Індії. За них заплатила держава. Але за чутками у ЗМІ українська сторона отримає їх не раніше осені цього року. До цього наша країна отримала лише 500 тис. доз.

Нагадаємо, у Чернівцях фармацевт помер через декілька днів після щеплення індійською вакциною, а до цього така ж трагедія сталася з військовою на Одещині. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.