Країни Європи швидкими темпами споживають власні запаси газу з підземних сховищ. Темпи використання блакитного палива сягнули максимуму за останні сім років. Це пояснюється похолоданням у північно-західному регіоні. До того ж, до кінця поточного тижня очікується чергове зниження температур. Про це пише Bloomberg.
Європейські ПСГ зараз заповнені лише на 70%, тоді як минулого року цей показник становив майже 86%. Швидке виснаження запасів може ускладнити поповнення сховищ перед наступним опалювальним сезоном. А це знову підігріє короткострокові ціни на паливо у Європі.
Через обмеження постачання російського газу на захід, країни Європи стають все більше залежними від світового ринку зрідженого природного газу. Незаплановані зупинки у провідних постачальників можуть вплинути на крихкий баланс регіону. Вже минулого тижня ціни на газ зросли на 4% і наблизилися до найвищого рівня за 14 місяців.
У той же час, за оцінкою Європейськаої надзвичайної координаційної групи з питань газу, припинення транзиту російського палива українською газотранспортною системою (ГТС) не вплинуло ні на енергетичну безпеку країн Європи, ні на споживчі ціни на ринку. Принаймні, такою є політична заява представниці Єврокомісії Анни-Кайса Ітконен.
Більше новин читайте на GreenPost.