Догори
Дати відгук

Єврокомісія представила план досягнення нульового забруднення повітря, води і ґрунту

Брюссель проведе з 1 по 4 червня екологічну конференцію «Зелений тиждень ЄС»

1 хв на прочитання12 Травня 2021, 19:10
Image by Andrzej Rembowski from Pixabay Image by Andrzej Rembowski from Pixabay
Поділитись:

Єврокомісія (ЄК) представила план дій, відповідно до якого Євросоюз буде прагнути до нульового забруднення повітря, води і ґрунту. Про це йдеться в документі, поширеному в середу в Брюсселі. 

«У плані дій викладається комплексне бачення на 2050 рік: світ, в якому забруднення буде знижено до рівнів, які більше не завдають шкоди здоров’ю людини і природних екосистем, а також кроки по досягненню цієї мети. План пов’язує воєдино всю політику ЄС по боротьбі із забрудненням і по його запобіганню, приділяючи особливу увагу використанню цифрових рішень для боротьби із забрудненням», — наголошується у заяві ЄК

Конкретні кроки по досягненню цієї мети включають в себе «поліпшення якості повітря на 55% для скорочення кількості передчасних смертей», «поліпшення якості води за рахунок скорочення відходів, пластикового сміття в морі (на 50%) і мікропластика (на 30%)», а також «поліпшення якості ґрунту за рахунок скорочення втрат поживних речовин і використання хімічних пестицидів на 50%».

Крім того, план передбачає «скорочення на 25% екосистем ЄС, де забруднення повітря загрожує біорізноманіттю» і значне скорочення утворення відходів, в тому числі комунальних.

Як говориться в заяві ЄК, Брюссель проведе з 1 по 4 червня екологічну конференцію «Зелений тиждень ЄС», на якій планується обговорити питання досягнення нульового забруднення.

Нагадаємо, що вперше в Європі саджатимуть за грати за новий вид злочину — екоцид.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.