Догори
Дати відгук

Вперше в Європі саджатимуть за грати за новий вид злочину — екоцид

У червні 2020 року конвент представив уряду 150 пропозицій, спрямованих на поліпшення екології країни.

2 хв на прочитання06 Травня 2021, 14:45
Вперше в Європі саджатимуть за грати за новий вид злочину — екоцид Вперше в Європі саджатимуть за грати за новий вид злочину — екоцид
Поділитись:

В Європі чи не вперше до кримінального кодексу ввели термін «екоцид». Хоча цей термін давно відомий у політичних та екологічних колах, його нормотворчого закріплення поки що не було.

Країною, яка запровадила зміни, стала Франція. Наразі відомо, що Національні збори Франції схвалили пакет законів, спрямованих на захист клімату. Законопроект, серед іншого, передбачає введення до Кримінального кодексу Франції нового виду злочину — екоцид.

Ідеться про те, що екоцид — це є  усвідомлене нанесення шкоди здоров'ю, флорі та фауні, а також забруднення повітря, води або ґрунту в національних масштабах. За такі дії передбачено штраф аж до 4,5 млн євро і до 10 років в'язниці, повідомляє Главком.

Крім того, закон забороняє авіарейси всередині країни, для яких є альтернативні залізничні рейси тривалістю до 2,5 години. Це правило не поширюється на стикувальні рейси.

Ще одна ініціатива в межах цього пакету передбачає грошові субсидії на купівлю електровелосипедів. Законопроект ще має схвалити Сенат Франції. Очікується, що голосування відбудеться в червні.

Ці законодавчі ініціативи були розроблені в результаті діяльності Громадянського конвенту з клімату. Конвент був сформований у жовтні 2019 року з-поміж звичайних громадян з ініціативи президента Франції Еммануеля Макрона у відповідь на протести «жовтих жилетів». У червні 2020 року конвент представив уряду 150 пропозицій, спрямованих на поліпшення екології країни.

Екоактивісти руху Extinction Rebellion залишилися незадоволені законопроектом. На їхню думку, цих змін недостатньо для захисту клімату. У день голосування вони провели акцію протесту попід стінами Національних зборів.

До слова, на Одещині можна побачити величезну колонію лебедів-шипунів (фото).  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.