Догори
Дати відгук

Який вітамін підвищує ризик онкозахворювань

Хоча правильна доза, навпаки, запобігає раку та блокує його розвиток на ранніх стадіях.

2 хв на прочитання21 Грудня 2021, 23:58
Поділитись:

Університет Алабами в Бірмінгемі  повідомляє, що додатковий прийом фолієвої кислоти може бути пов'язаний із деякими видами раку. У повідомленні йдеться про нещодавнє дослідження в Норвегії, що показало підвищений ризик раку у людей, які приймали високі дози фолієвої кислоти.

При цьому давно відомо, що фолієва кислота запобігає раку. Є вагомі докази того, що прийом достатньої кількості фолієвої кислоти може допомогти знизити ваші шанси отримати певні види раку. Фолієва кислота відіграє роль у зростанні та відновленні клітин. Деякі дослідження показують, що фолієва кислота блокує рак на ранніх стадіях. Докази профілактики є найсильнішими для колоректального раку. Але надлишок фолієвої кислоти може мати протилежний ефект, спричиняючи легше зростання ракових клітин. Тому потрібна «золота середина» у вживанні цього вітаміну — не замало й не забагато.

Однак в Університеті Алабами наголошують, що ризик раку при передозуванні фолієвої кислоти зростає не настільки стрімко. У групі, якій дослідники додавали фолієву кислоту, 10,0 % померли від раку, тоді як у ​​групі, які не отримували фолієву кислоту, кількість померлих від раку сягнула 8,4 %. У другому дослідженні різниця становила 4,0 % смертей від раку в групі фолієвої кислоти порівняно з 2,9 % у групі, яка фолієвої кислоти не отримувала.

Як визначити, що фолієвої кислоти забагато? У цих дослідженнях група, яка отримувала фолієву кислоту, отримувала 800 мікрограмів на день. Загалом людині потрібно 400 мікрограмів фолієвої кислоти на день — саме стільки, скільки мають полівітамінні таблетки.

Слід враховувати, що багато продуктів також містять фолієву кислоту. Усі зернові культури в Сполучених Штатах повинні містити 25 мікрограмів фолієвої кислоти на порцію. Цього недостатньо, щоб бути проблемою. Однак деякі злаки містять 400 мікрограмів фолієвої кислоти в одній порції — стільки ж, скільки і полівітамінна таблетка. Це може збільшити ваше споживання до 800 мікрограмів або більше на день.

Як же отримувати достатню кількість фолієвої кислоти для запобігання раку, але недостатньо для підвищення ризику онкозахворювань?

Якщо ви приймаєте полівітаміни:

  • Переконайтеся, що в ньому міститься не більше 400 мікрограмів (100 % добової норми) фолієвої кислоти.
  • Уникайте каш, які містять 100 % добової норми фолієвої кислоти
  • Не приймайте додаткову добавку фолієвої кислоти, якщо це не порадив лікар.

Пам’ятайте, що отримання правильної кількості фолієвої кислоти може бути важливим для профілактики раку, зниження ризику дефектів нервової трубки у плода, що розвивається, і для гарного здоров’я загалом.

Також ми розповідали про передозування вітаміном D небезпечне: скільки потрібно вживати.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
«За 3-4 роки після розгрібання завалів зросте кількість захворювань легень»: чи захистить нас від шкоди азбесту законопроект 4142
11 хв на прочитання26 хвилин тому
Прицільними обстрілами орки знищили ферму на Запоріжжі – загинуло понад 6 тис. свиней та 1000 нетелів
1 хв на прочитаннягодина тому
Фото: На урок
Виходьте на вулицю: чого очікувати українцям найближчими днями від матінки-погоди  
2 хв на прочитання2 години тому
Україна отримала національну квоту на вилов риби в Атлантичному океані на 2023 рік
1 хв на прочитання2 години тому
Ядерний шантаж Кремля: наскільки це серйозно і що робити
1 хв на прочитання3 години тому
Буде неймовірно хрусткою і шалено смачною: коли потрібно квасити капусту - календар на 2022 рік
3 хв на прочитання3 години тому
«Це не окупація»: понад 90 % призначених на окуповані території України чиновників – росіяни
2 хв на прочитання4 години тому
Зима наближається: в Уряді розповіли про стан готовності до опалювального сезону та запаси газу
1 хв на прочитання6 годин тому