Якщо є в кишені пачка цигарок: чи буде реалізовуватись у воюючій Україні заборона на публічне куріння (ІНФОГРАФІКА)

3 хв на прочитання11 Липня 2022, 15:32

Відсьогодні набули чинності норми закону, які остаточно забороняють куріння тютюну в громадських місцях.

З 11 липня виробами електричного нагрівання тютюну та електронними сигаретами (наприклад, відомими IQOS і glo) заборонено користуватися у громадських місцях нарівні із цигарками й кальянами. За це передбачено штраф ― від 51 до 170 грн.

Чинне законодавство України забороняє куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів у визначених громадських місцях, зокрема закладах ресторанного господарства та на всіх робочих місцях усіх форм власності.

У 2022 році Президентом України був підписаний комплексний антитютюновий Закон №1978-ІХ, який прирівняв будь-які засоби для куріння до звичайних цигарок. Його норми зокрема посилюють захист громадян від шкоди вторинних тютюнових та нікотинових викидів і передбачають:

Посилено відповідальність за порушення закону: 

Інфографіка: Го "Життя"

Але чи буде виконуватися цей закон?

У ГО «Життя» вважають, що в українського суспільства є запит на такі заходи.

Так, згідно з опитуваннями КМІС українці абсолютною більшістю підтримують захист бездимного середовища в громадських місцях та приміщеннях:

Інфографіка: ГО "Життя"

«Таким чином суспільна підтримка дотриманню антитютюнового законодавства є абсолютною, що є запорукою його виконання. Важливим елементом є інформування громадян та субʼєктів господарювання, у чому ми дуже сподіваємося на підтримку медіа за що дуже вдячні», — сказав у коментарі GreenPost виконавчий директор ГО «Життя» Дмитро Купира.

Він наголошує, що лише на тих недобросовісних суб’єктів господарювання, які будуть свідомо порушувати закон та отруювати своїх працівників та відвідувачів тютюновим димом та нікотиновими викидами, буде реагувати Держпродспоживслужба за скаргами громадян, яке можна надіслати навіть із мобільного телефону (подати скаргу можна за цією формою).

Купира анонсує, що таке ж опитування КМІС проводив наприкінці травня 2022 року, і позиція підтримки бездимного середовища у суспільстві під час повномасштабної війни збереглася — згодом результати дослідження буде опубліковано.

«Потрібно пам’ятати, що норми бездимного законодавства спрямовані на захист здоров’я українців — як некурців, так і курців. Здорове майбутнє, відбудова та розвиток України можливі, якщо її жителі будуть піклуватися про своє та здоров’я людей поруч. Дотримання громадянами законів є фундаментом для України як правової держави й надалі працювати задля здоров’я та добробуту українців. Турбота про здоровʼя — вклад кожного у перемогу України», — підкреслює активіст.

Ми вже розповідали, що відсьогодні курцям айкосів, електронних цигарок, вейпів у громадських місцях загрожує чималий штраф (Інфорграфіка).

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: