Догори
Дати відгук

Якість зору: чому очі сверблять і червоніють

Лікування у кожному разі буде різним.

1 хв на прочитання20 Травня 2022, 06:50
Поділитись:

Якщо очі червоніють і сверблять - причин цьому може бути досить багато. Якщо це не разовий епізод, спричинений, наприклад, якимось подразником, то зазвичай такий стан виникає через алергію чи інфекцію. Точний діагноз поставить лікар.

Найкраще звернутися до фахівця при перших симптомах. І, тим більше, небезпечно займатися самодіагностикою та самолікуванням. Навіть якщо неприємні симптоми виникають у сезон загострення алергії – це не означає, що причиною буде саме вона.

Як пояснює офтальмолог, доктор медичних наук Річард Ганс , інфекції очей можуть бути викликані багатьма причинами – вірусами, бактеріями, паразитами чи грибками. У цілому нині очні інфекції мають довший список симптомів проти алергією. Очі не просто сверблять і червоніють.

Частими симптомами алергії є:

- почервоніння;
- свербіння;
- сльозотеча;
- почуття печіння в очах.

У разі інфекції до цих симптомів також нерідко додаються біль, відчуття піску та поколювання в очах, підвищена чутливість до світла. При бактеріальних інфекціях можуть спостерігатися сильні виділення з очей, вказують фахівці клініки Клівленда (Cleveland Clinic).

Лікування у кожному разі буде різним. Наприклад, при алергії лікар може рекомендувати спеціальні краплі, а також ліки, що допомагають контролювати запалення. При бактеріальній інфекції можуть знадобитися очні краплі з антибіотиком, а при інфекціях, викликаних грибками та паразитами, лікування залежатиме від того, що викликало проблему.

Нагадаємо, у МОЗ розповіли, як полегшити свій стан під час алергії та за відсутності доступу до меддопомоги.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.