Догори
Дати відгук

Які "дитячі" хвороби загрожують дорослим та здатні зруйнувати здоров'я

Медики знають лише один порятунок від них.

3 хв на прочитання11 Січня 2021, 23:59
Поділитись:

«Дитячі» хвороби тільки так називаються, адже вони можуть заскочити вже і в дорослому віці. Йдеться про краснуху, свинку, вітрянку та інших недуги. Навіть щеплення не завжди рятують від цих захворювань. Тому кожному дорослому потрібно знати про «дитячі» хвороби, якими можна заразитися, коли тобі вже давно не 18.

Краснуха

Краснуха супроводжується висипом на обличчі, підвищеною температурою тіла, запаленням лімфатичних вузлів. Хвороба може протікати приховано від двох до трьох тижнів. Якщо дітки переносять краснуху легко, то у дорослих можливий важкий перебіг інфекції. Особливо краснуха небезпечна для вагітних, точніше для їх плоду. Можливість викидню або народження дитини з патологіями вищі, якщо мама захворіє цієї хворобою у першому триместрі.

Краще уникати контактів із хворими людьми, бо метод передачі — повітряно-крапельний. Але головний плюс цієї дитячої хвороби в тому, що після того, як ти перехворів, з'являється довічний імунітет. Якщо в дитинстві ви не хворіли, то зробити щеплення від краснухи потрібно після 26 років.

Кашлюк

Дітям роблять вакцинацію від кашлюку тричі: у перший рік, у шість років і у 13. Дія вакцини триває 12 років. Тому ймовірність заразитися після закінчення терміну дії щеплення підвищується. Ревакцинацію бажано зробити вже у 25 років.

Проявами хвороби є кашель, такий сильний, що це загрожує блювотою і травмами ребер, а також набряками. Часом це «дитяче» захворювання призводить до пневмонії, бо слизова погано долає інфекцію. Лікування, яке може тривати 2–3 місяці, передбачає вживання антибіотиків.

Свинка

«Дитяча» хвороба, небезпека якої недооцінена. Свинка, по-медичному називається паротит, супроводжується набряками шиї. Це запалення привушних слинних залоз, яке небезпечно передусім для хлопчиків, бо наслідком є запалення яєчок і безпліддя. Також можливі такі ускладнення, як запалення молочних залоз у жінок і глухота.

Вакцина ставиться в дитячому віці: в рік і сім років. Імунітет зберігається на все життя. У сучасній медицині досі немає специфічного лікування. Нерідко недуга супроводжується у дорослих герпесом у районі талії — з характерними прозорими бульбашками під ребрами. Але першими ознаками є такі симптоми: ломота кісток, слабкість, потім з'являються рожевий висип і сильний свербіж.

Не робили щеплення в дитячому віці або не хворіли на свинку? Не біда, від цієї хвороби можна зробити щеплення. 

До речі, з'ясувати чи хворіла людина тією чи іншою «дитячою» хворобою досить легко — треба здати аналіз крові, щоб виявити антитіла. Такий аналіз лікарі рекомендують робити жінкам, які планують вагітність, адже вони можуть дізнатися, якими хворобами не хворіли. А потім зробити щеплення проти захворювань й вже через три місяці після вакцинації починати спроби завагітніти.

За матеріалами medikforum.

Раніше ми розповідали, які корисні продукти з омега-3 допоможуть схуднути.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я