Догори
Дати відгук

Які 7 способів поліпшать роботу кишківника та підвищать кількість корисних бактерій

Відомий німецький лікар повідомила, що весь секрет — у різноманітті їжі.

2 хв на прочитання31 Грудня 2020, 07:20
Поділитись:

Здоровий стан кишкової мікрофлори сприяє захисту від ожиріння, алергії, діабету та навіть від недоумства, — про це заявила німецький лікар і професор Міхаела Акст-Гадерманн, повідомляє видання Freundin.

Лікар дала кілька порад про те, як поліпшити стан кишкової мікрофлори. Вона передусім порекомендувала якомога різноманітніше харчуватися. Бо чим різноманітніше ми готуємо та їмо, тим різноманітнішою стає кишкова флора, каже експерт.

Споживати продукти з пребіотиками. Інулін, олігофруктоза та галактоолігосахариди — це пребіотики, які містяться в їжі та сприяють розвитку кишкової флори. Порада медика: для поповнення пребіотиків потрібно включати в раціон вівсянку, цибулю-порей, бобові, каву та зелений чай.

Не захоплюйтесь низьковуглеводним харчуванням. Багатовуглеводні продукти безжально викреслюються з харчування, однак вуглеводна клітковина є улюбленою стравою корисних кишкових бактерій. З цієї причини потрібно вживати у помірній кількості зерно, рис і холодну картоплю.

М'ясні та молочні продукти — у помірній кількості. Якщо раціон людини вирізняє велика кількість білків і низька кількість вуглеводів, така одностороння форма харчування може негативно позначитися на стані кишкової мікрофлори. М'ясо та молочні продукти цілком можуть бути частиною раціону, але вживати їх необхідно тільки у помірних кількостях, каже лікар.

Не боятися бруду у повсякденному житті. Чим стерильніше середовище людини, тим частіше в неї виникає алергія або астма. Кишкові бактерії тільки раді невеликій кількості бруду, стверджує професор. Проникаючи в організм, мікроби осідають у кишківнику і «тренують» його — зміцнюючи імунну систему.

Обережніше з антибіотиками. Ці ліки не розрізняють корисні та небезпечні кишкові бактерії, однаково ефективно знищують і ті, й інші.

«Використовуйте антибіотики тільки в разі крайньої потреби. Після антибактеріальної терапії на відновлення кишкової флори йде від трьох місяців до року», — попередила Акст-Гадерманн.

Уникати штучних підсолоджувачів. Хоча в них менше калорій, вони призводять до порушення кишкової флори, що, своєю чергою, може спричинити діабет, порушити метаболізм цукру та сприяти набору ваги.

Жити в гармонії з біологічним годинником. Відсутність сну, активності чи діяльність у нічний час змінює на гірше стан кишкової флори. Відповідно, щоб поліпшити роботу кишківника, потрібно покінчити зі звичкою не спати вночі, підкреслила фахівець. 

Нагадаємо, що науковці знайшли спосіб вилікувати серцеву недостатність.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.