У кожної господині на кухні хоча б раз з'являлась на хлібі пліснява. Якщо він вже досить довго лежав і його ніхто не їв, то тут нічого дивного нема. Але якщо хліб купили всього декілька днів тому, а на ньому вже з'явилась пліснява, то слід замислитись про те, чи правильно ви зберігаєте виріб.
Слід зазначити, що білий хліб рекомендовано вживати не довше, ніж до 40 годин з моменту його випічки. Він починає швидко засихати та кришитися.
Виявляється, термін "життя" хліба можна продовжити не лише правильним зберіганням, а й лайфхаками, якими користувалися ще наші бабусі.
Досвідчені господині знають, що хліб краще не зберігати у пластиковій хлібниці. Вона повинна бути дерев'яною. Найкращим варіантом буде хлібниця з ялівцю, однак це дорогий варіант.
Загалом хліб найкраще зберігається при температурі повітря +20 градусів і вологістю - 75%.
Хлібниця не повинна пропускати прямі сонячні промені і краще було б, якби вона стояла подалі від інших продуктів. Також хліб слід зберігати у сухому місці.
Хліб, який нарізаний скибочками псується значно швидше, бо має більшу площу ураження цвіллю. До того ж такий хліб зберігається у поліетилені. Такі пакети не пропускають повітря, що призводить до утворення конденсату і надмірної вологи. Такі умови будуть ідеальними для розмноження цвілі.
Якщо витягнути такий хліб з пакета, то він неймовірно швидко зачерствіє. У такому випадку можна хліб перекласти у полотняний мішок.
Це неймовірно простий спосіб, який дозволить трохи довше зберігати хліб свіжим і при цьому без шкоди для здоров'я. Декілька шматочків цукру-рафінаду слід покласти у дерев'яну хлібницю.
Пліснява на хлібі буде з'являтися пізніше, якщо його замотати у лляний рушник. Після цього замотаний хліб слід покласти у звичайну каструлю та закрити кришкою. Туди ж можна додати яблуко, очищену картошину чи кілька шматочків цукру. Лляний рушник можна замінити полотняним мішечком.
Якщо ви ріжете хліб з краю, то ви це робите неправильно і продукт зіпсується швидше. Слід розрізати хліб навпіл, відрізати необхідну кількість шматочків і потім з'єднати дві частини. У такому вигляді ці частини слід покласти в хлібницю. Таким чином м'яка частина хліба не буде обвітрюватись так, як це відбувалося б з хлібом, шматок якого був би відрізаним з краю.