Середа, 30 Вересня 2020
Догори
Дати відгук

Як врятовані людьми сови повертаються в дику природу на Харківщині - відео

2 хв на прочитання17 Вересня 2020, 08:40 228
pixabay pixabay
Поділитись:

На Харківщині на волю випустили хижих птахів, які були підібрані мешканцями Харкова в самому місті та в його околицях та пройшли реабілітацію у Харківському зоопарку. 

Так, 5 вухатих сов, 8 звичайних боривітрів та 2 звичайних канюка були повернені в природу і випущені у  Національному природному парку «Гомільшанські ліси, повідомляють на сторінці парку у Facebook.

"Птахи були випущені біля південної межі Парку – на території, що найкраще підходить для їх мешкання: тут є захист для їх перебування (щільні зарості дерев та чагарники), місця потенційного гніздування (старі ділянки лісу на узліссях) і угіддя для полювання (відкриті агроландшафти - поля, пасовиська - та степові балки). Перебувають тут і їх «дикі» родичі", - деталізують співробітники парку.

Ідеться про те, що деякі птахи , яких знайшли містяни,  ще перебували в гніздах, а більшість – у стані погано літаючих злетків («підлітків»). Після спроб самотужки «врятувати» (а на ділі – загубити) цих пташенят, люди віддали їх до Харківського зоологічного парку. Там молодим хижакам була надана кваліфікована ветеринарна допомога, вони були відгодовані, їм надали можливість навчитися літати та опрацювати найбільш необхідні навички добування корму (полювання на живих гризунів, захист здобичі, тощо).

 М’який початок вересня – без дощів, сильної спеки, сильних вітрів тощо – визначив їх випуск саме зараз. До того ж, в цей час відбувається осіння міграція хижих птиць (на ділянці випуску перебували мігруючі боривітри, канюки та один болотяний лунь).

Відомо, на Харківщині волонтери знайшли вбитого лося.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.