Як українці готуються до зими: продукти, свічки та теплі коти

5 хв на прочитання28 Жовтня 2022, 09:14

Про те, що варто закупити наперед.

Ця зима в Україні обіцяє бути важкою. Росіяни продовжують завдавати ударів по енергетичній інфраструктурі, тож представники влади попередили: опалювальний сезон буде складним, можливі віялові відключення електроенергії, а українцям доведеться економити та думати над тим, як обігрівати оселі.
Сайт 24 каналу розпитав українців про те, як вони готуються до зими та чим запасаються, а експерти дали поради щодо необхідних покупок та утеплень домівок.

Як українці готуються до зими

Сергій, який мешкає у приватному будинку, розповідає, що у нього до зими вже все готове. Закуплені та запаковані консерви, крупи, вода, чай, сублімаційна їжа. Також він купив балони для плитки й заправив газові балони, підготував ковдри, теплі речі. Окрім цього у нього є доступ до генератора на випадок довготривалих відключень електроенергії.

Анастасія, яка живе у Києві, каже, що вже купила електропростирадло. Ще чекає доставку вітамінів та усіляких ліків від застуди. А також перевірила, як тримають тепло наявні термоси для води.

"Домовились з родичами, що живуть у приватному будинку та мають грубу й піч, що можемо приїхати до них жити. Маю запас розчинних супів та білкових батончиків. Взяли додому теплого кота", – розповіла Анастасія.

Ірина у коментарі  зауважила, що вже запаслася теплим одягом та взуттям, купила клейонку, щоб трохи утеплити клітки домашніх тваринок, придбали запас їжі для всього свого "зоопарку". Окрім цього, вона придбала свічки, сірники, ліхтарики та грілки.

"Зробила зовнішнє утеплення стіни, яке мала зробити років 8 тому. Планую придбати людську їжу, щоб був запас трохи. Головне, щоб для дитини було. Якщо буде прохолодно, то всі (і тварини, і вазони, і люди) будемо проживати в одній кімнаті. Якщо вже стане геть холодно, то переберемося до батьків у приватний будинок",– каже Ірина.

Які продукти треба купити на зиму

Мар'яна Литвинчук, засновниця Центру камінів та печей "Пан Топкін", пояснила, що головні вимоги до продуктів на зиму у воєнний час – їхня калорійність і термін зберігання. Чим останній довше, тим краще. Як правило, в очікуванні важких часів люди розмітають із полиць магазинів крупи, сіль, цукор, макарони, борошно, олію, тушонку та консерви. І в цьому є логіка, оскільки ці позиції дійсно виручають.

"Сіль – один із головних стратегічних продуктів і незамінний мінерал для організму. У герметично закупореному посуді без доступу вологи вона може зберігатися більше двох років, хоча на практиці цей термін може бути набагато більшим. Йодована сіль зберігається до 18 місяців, після чого йод випаровується, а сама сіль не втрачає своїх якостей", – каже Литвинчук.

Що купити з продуктів додому:


Експертка додає, якщо є підвал або льох, його варто заповнити картоплею, морквою, капустою та іншими овочами зі свого городу або купленими на сільськогосподарських ринках, де вони продаються дешевше, ніж у супермаркетах. 

Як підготуватися до зими:


 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: