Як позбутися слимаків на городі та в саду

4 хв на прочитання13 Червня 2022, 22:46

Способи боротьби з молюсками цілком доступні для кожного городника.

Слимаки на городі становлять велику небезпеку, оскільки вони всеїдні. Від них сильно потерпають усі листові культури: черевоногі молюски проробляють у листі величезні діри, а якщо шкідників багато, то від листя взагалі мало що залишається. Про те, як вигнати слимаків із ділянки, розповідає «Флористікс».

Особливо люблять ласувати молюски молодою зеленню. Делікатесом для слимаків є такі культури, як капуста, буряк, морква та салат, а з ягід вони вважають за краще малину й полуницю, хоча не гребують і цибулинами тюльпанів. Самих шкідників ви можете й не побачити, оскільки вони воліють полювати на їжу вночі, а вдень перечікують в укритті. Однак якщо ви виявили на землі або на рослинах траси, що світяться, а на листках дрібні дірочки, значить, пора діяти.

Способи боротьби зі слимаками

Якщо ділянка невелика й рослин на ній небагато, можна цілком обійтися збором шкідників уручну. Збирають їх рано-вранці, поки ще не випарувалася нічна волога.

Добре зарекомендували себе пастки, в які закладають продукти, що приваблюють слимаків:

Також навколо насаджень або по периметру всієї ділянки розміщують Перегороджувальні бар'єри. Ширина перегороджувальної смуги має бути близько 20 см:

Рослини-антагоністи: слимаки не люблять пахощів таких рослин, як часник, чорнобривці, дельфіній, пижмо, чебрець, розмарин. Із будь-якої з них можна зробити відлякуючий шкідників настій: 1 кг подрібнених рослин залити відром окропу та настоювати впродовж доби, потім процідити й обприскати настоєм рослини та ґрунт під ними, а запарені залишки розкласти по ділянці.

Дієвим є й залучення біологічних ворогів слимаків. Для деяких представників фауни слимаки є їжею. Молюсками харчуються:

Треба намагатися залучати на свою ділянку природних ворогів молюсків, але тільки тих, які самі не стануть шкодити вашим рослинам.

Правильна агротехніка — профілактика проти слимаків

Оскільки слимаки люблять вологі й темні місця, не забувайте перевіряти закутки у себе на городі. Регулярно видаляйте бур'яни, не накопичуйте на ділянці сміття, не допускайте появи куп каміння чи гілок. Слідкуйте за порядком і поза ділянкою, не допускайте захаращеності та гниття рослинних залишків.

У разі навали слимаків слід перевірити компостний контейнер: середовище всередині нього ідеальне для розмноження шкідників.

Позитивних результатів у боротьбі зі слимаками можна домогтися, тільки поєднуючи профілактичні та відлякуючі заходи. І не спочивайте на лаврах, позбувшися слимаків: завтра вони знову можуть з'явитися.

Ми вже писали, що три прості засоби допоможуть позбавити ділянку від равликів і слимаків.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: