Догори
Дати відгук

Як обліпиха рятує від ГРВІ та приносить великі прибутки українським фермерам (відео)

2 хв на прочитання24 Жовтня 2020, 06:45
Фото - відкриті джерела Фото - відкриті джерела
Поділитись:

Обліпиха — одна з найкорисніших ягід на планеті. Вона родом з Гімалаїв. Жовтень — сезон збору цих жовтогарячих ягід. Плоди добре відомі українцям, але мало шановані фермерами. Повідомляє "ТСН.Тиждень".

Як вирощують ягоду

Обліпихових полів в країні одиниці. На думку фермера з Чернігівщини, а саме з Ніжина, Андрія Білого, дарма, бо сам дуже задоволений.

Урожай суперкорисних ягід тут збирають лише вдруге. Одне деревце дає мінімум 5 кілограмів. Гектар - 5 тонн. Андрій каже, що це поле принесе 2 мільйони гривень.

Найпростіший спосіб збирати ці корисні дрібні ягоди — зрізати з гілками. Для рослини це нешкідливо, навіть навпаки: така обрізка стимулює ріст молодих пагонів. Єдине, після такої підрізання, дерево почне родити лише за рік, але так значно швидше.

У світі обліпихою засаджено понад мільйон гектарів плантацій. Основний експортер – Китай – нині не справляється із забезпеченням попиту. Бо основні насадження в Піднебесній постаріли та вмирають. Тож, для України саме час цим скористатися. Та обліпиха має такий попит в Україні, що навіть для внутрішнього ринку не вистачає. 

Чим корисна 

Лікарі та дієтологи обліпиху називають жовтою вітамінкою. І радять споживати цю вітамінну бомбу саме зараз, у час епідемії ГРВІ та ковід, бо обліпиха — найкраща підзарядка для імунітету. Вітаміну С в ній у півтора раза більше, ніж у лимонах.Обліпиха – це природний антидепресант, лікує рани й опіки, допомагає хворому горлу, бронхам і легеням. Підвищує рівень гемоглобіну в крові та навіть має омолоджувальну дію.

Дієтологиня радить щодня з’їдати дорослим 200 мл склянку обліпихи, дітям – пів. Куштувати можна навіть увечері. Адже цей продукт не підвищує рівень цукру та глюкози в крові. 

За останні 5 років майже вдвічі виріс попит на корисні суперплоди у фармацевтиці, косметології та харчуванні. Передусім його сформувала Франція та її косметичні експерименти. Французам цікава олія з кісточок ягоди.

Нагадаємо, інфекціоніст розповів, наскільки підкосить українців COVID у легкій та середній формі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.