Догори
Дати відгук

Як молодим та літнім захиститися від інсульту, порадила невролог

А реаніматолог розповів, як надавати першу допомогу

2 хв на прочитання29 Жовтня 2020, 21:58
Поділитись:

В Україні багато людей стають жертвами інсульту. Дехто навіть переживає цю хворобу двічі та тричі. Більш того, з кожним роком інсульт стає більш поширеним і серед молодого покоління. Інсульт може статися навіть у дітей. Повідомляє "РБК-Україна".

Варто знати перші симптоми інсульту. Перше і найлегше — попросіть людину усміхнутися, а якщо не виходить — зверніть увагу на її рухи. Якщо вони тремтячі, нерівні, то це можу бути ознакою інсульту.

А про те, як допомогти людині в початку інсульту, розповів лікар мобільного госпіталю.

"Спочатку слід перевести людину у напівлежачий стан. Так, щоб потерпілий зміг дихати. Дайте доступ до свіжого повітря — розстебніть верхній одяг і слідкуйте, щоб потерпілий не захлинувся — покладіть голову на бік, щоб не запав язик. Якщо ж людина непритомна, перевірте дихання та поверніть її на бік, так, щоб вона не захлинулася слиною. Відкиньте нижню руку, верхню руку покладіть під щоку, зігніть ногу в коліні, зробіть зручне положення для нижньої руки", - радить лікар-реаніматолог Віктор Беліловець.

І в обох випадках відразу ж викликайте швидку. І до її приїзду ні в якому разі не давайте хворому ні води, ні ліків. Після будь-якого інсульту людина потребує не тільки фізичної реабілітації, але і психічної. Адже 70% постраждалих від інсульту перебувають у стані депресії.

"Ці люди, як правило, мають пригнічений стан. Не тільки через усвідомлення того, що з ними сталася важка історія, важка хвороба. А й тому що, дійсно після такої травми, як інсульт, мозок не може працювати ефективно", - кажуть експерти.

Щоб уникнути зони ризику інсульту, лікар-невролог Тетяна Майкова радить дотримуватися наступних правил:

- здоровий сон - не менше 8 годин;

- помірне фізичне навантаження - не менше години на день;

- здорове харчування - вживати більше свіжих овочів;

- психологічний комфорт - менше стресів і більше відпочинку.  

Нагадаємо, ми розповідали, що назвали головну проблему для хворих на інсульт українців.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.